Sonická zubná kefka

Filter
cenové rozpätie

Pre koho?
Darčeky a akcie
Hodnotenie
  •   14
  •   1
Najpredávanejšie

Sonické zubné kefky: objavte silu ultrazvuku!

Sonická kefka je v zásade elektrická zubná kefka charakteristická tým, že nečistí zuby rotačným pohybom hlavice, ale rýchlymi vibráciami štetín.

Pri odstraňovaní zubného povlaku a zbytkov jedla tak nie je potrebné vyvíjať žiaden tlak. Naopak, ak budete kefkou na zuby tlačiť, jej čistiacu schopnosť znížite. Preto je veľmi dôležité zamerať sa na správnu techniku čistenia zubov sonickou zubnou kefkou hneď na začiatku.

Dobré sonické zubné kefky zväčša obsahujú program, ktorý vás na používanie sonickej kefky postupne pripraví. Na notino.sk si môžete vybrať spomedzi tých najlepších sonických zubných kefiek na našom trhu. Sú to napríklad sonické kefky od Philips Sonicare či Oral B.


Správna ústna hygiena je veľmi dôležitá. Dokáže nie len ušetriť vašu peňaženku, ale aj zbaviť vás nepríjemnej bolesti zubov. Na trhu je mnoho výrobkov na ústnu hygienu, trendy sa menia a my s nimi musíme držať krok. Preto si predstavíme revolučný výrobok odporúčaný komorami zubárov po celom svete a bližšie si vysvetlíme ako funguje sonická kefka.

Čo je sonická zubná kefka?

Sonická kefka na zuby je druh elektrickej zubnej kefky, ktorá využíva špeciálnu technológiu na odstránenie zubného povlaku a čistenie zubov. Sonické kefky vibrujú približne v rýchlosti 260 Hz, čo predstavuje 260 pohybov za sekundu. To sa premieta do 15600 úderov za minútu – asi 10-krát rýchlejšie ako bežné elektrické zubné kefky. Ich zvuková technológia zvyšuje účinnosť zubnej kefky pri čistení zubov a ďasien.

Ako funguje sonická zubná kefka?

Sonický pohyb kefky vytvára bubliny, ktoré dokážu narušiť zubný povlak, ktorý spôsobuje kazy alebo ochorenie ďasien. Okrem masáže ďasien odstraňuje zubné škvrny a znižuje riziko oderu zubnej skloviny. Výhodou sú aj menšie hlavice kefiek, ktoré uľahčujú prístup k zadným zubom.


Aká je najlepšia sonická kefka?

Výber správnej zubnej kefky záleží od vašich osobných preferencií. Pri hľadaní najlepšej sonickej kefky je potrebné zvážiť niekoľko faktorov.

  • Cena – na začiatok je potrebné si stanoviť maximálnu čiastku, ktorú ste ochotní za sonickú zubnú kefku zaplatiť. Na spodnej hranici sú na výber zubné kefky, ktoré sú solídne, ale neponúkajú toľko čistiacich režimov alebo časovač čistenia. Ak si potrpíte na ŠPIČKOVÉ moderné technológie, odporúčame vybrať si produkt vyššej cenovej kategórie.
  • Funkcie – druhým dôležitým faktorom je to, aké vlastnosti od zubnej kefky očakávate. Na výber sú kefky, ktoré majú viacero režimov čistenia a vibrácií. Ak potrebujete pomoc pri čistení zubov odporúčanými dvoma minútami, je dobré si vybrať kefku so vstavaným inteligentným časovačom. Pokiaľ chcete sledovať vaše návyky ústnej hygieny, vyberte si kefku s podporou Bluetooth a vlastnou mobilnou aplikáciou. Ak máte citlivé zuby alebo ďasná, buďte dôslední pri výbere hlavice kefky. Niektoré modely, ako napríklad sonická kefka Philips alebo Oral B, ponúkajú rôzne typy hlavíc – na bielenie, na starostlivosť o ďasná alebo na citlivé zuby.
  • Pohodlie – už tým, že si kúpite sonickú zubnú kefku, sa zvýši vaše pohodlie. Komfort si môžete ale vylepšiť výberom správneho typu kefky. Ak neviete, kedy je potrebné vymeniť hlavicu, mobilná aplikácia vám túto skutočnosť oznámi. Pokiaľ potrebujete, aby kefka vydržala dlho nabitá, sústreďte sa predovšetkým na jej výdrž. Ak často cestujete, vyberte si model s dobíjateľným puzdrom.

Sonická kefka Philips

Značka Philips patrí medzi prvotriednych výrobcov elektroniky, najmä v oblasti krásy a zdravia. Inak tomu nie je ani v prípade ústnej hygieny. Sonická kefka Philips Sonicare sa radí medzi tie najvýkonnejšie a najmodernejšie, ktoré súčasný trh ponúka. Najväčšiu skupinu dostupných sonických kefiek Philips Sonicare predstavujú rady Flexcare alebo EasyClean. Ide o sonické zubné kefky strednej triedy s kvalitnými vlastnosťami. Prináša kvalitu a skvelé funkcie pre širokú verejnosť vďaka svojej prijateľnej cene.

Philips Sonicare DiamondClean

Sonické zubné kefky Philips Sonicare DiamondClean sú vhodné pre tých, ktorí si potrpia na tú najvyššiu kvalitu. DiamondClean predstavuje špičkovú technológiu a ponúka najlepšie vlastnosti. Táto sonická zubná kefka Philips disponuje množstvom funkcií, ktoré nie sú nevyhnutné na dostatočne kvalitné vyčistenie zubov, ale približujú sa svojou úrovňou prakticky až profesionálnej dentálnej hygiene. Napríklad efektívne vyčistí aj medzizubné priestory či vďaka zabudovanému časovaču dokážete nastaviť optimálnu dobu čistenie (príliš dlhé a agresívne čistenie môže poškodzovať zubnú sklovinu). Sonické kefky DiamondClean sa vyznačujú vysokou vibračnou frekvenciou štetín, vďaka ktorej dosiahnete maximálne účinné ale i šetrné odstránenie zubného povlaku.


Sonická kefka pre deti

Výberom správnej sonickej zubnej kefky pre deti môžete docieliť zaujímavý a hravý spôsob čistenia zubov, a tak zakotviť v deťoch správne návyky dodržiavania ústnej hygieny.

Detská sonická kefka Philips

Sonické kefky Philips pre deti sú zaručenou kvalitou. Kefka Philips Sonicare for Kids pre deti dokáže urobiť až 62 000 pohybov za minútu, čo môže pomôcť netrpezlivým deťom udržiavať zuby čisté a zdravé. Vyberiete si z dvoch režimov čistenia vhodných pre deti, ktoré vždy poskytujú jemné, ale efektívne čistenie. Sonicare pre deti je bezpečná kefka, ktorá šetrí detské zúbky a ďasná a zároveň účinne odstraňuje zubný povlak.


Sonická kefka Curaprox

Značka Curaprox bola vytvorená pod dohľadom špičkových zubných lekárov, ktorí sa neustále podieľajú na vytváraní prvotriednych produktov tejto značky. Sonická zubná kefka Curaprox je dobrou voľbou. Ak sa rozhodnete pre túto značku, môžete si byť istý znamenitou švajčiarskou kvalitou.

Curaprox Hydrosonic

Rada Hydrosonic od Curaprox je navrhnutá tak, aby ju mohli používať aj ľudia so zubnými implantátmi, protézami, citlivou sklovinou alebo ochorením ďasien. Všetky sonické kefky Curaprox majú hlavicu s vláknami s vysokou hustotou, čo umožňuje efektívne čistenie pri minimálnom tlaku. Hlavice kefky sú naklonené v miernom uhle, aby sa zaistil lepší dosah a optimálne uhly čistenia.


Sonická kefka Oral B

Hlavice sonických kefiek Oral-B boli vyvinuté podľa okrúhleho tvaru profesionálnych nástrojov na čistenie zubov, aby zabezpečili vynikajúcu čistotu oproti bežnej manuálnej zubnej kefke. Nakoľko je značka Oral B profesionálom ústnej hygieny vo svete už desiatky rokov, na trhu nájdete rôzne typy sonických kefiek tejto značky. Pri výbere tej správnej postupujte podľa vašich osobných preferencií. Jedným z najpredávanejších modelov je kefka Oral B 1000, ktorá má rozmanitú škálu výberu hlavíc zubnej kefky.

Oral B Vitality

Elektrická zubná kefka Oral B Vitality pre deti od 3 rokov (napríklad Oral B Vitality Kids 3+) poskytuje deťom zábavu počas nie veľmi obľúbenej aktivity. Sonická kefka je prispôsobená na tvar detských zúbkov citlivým režimom čistenia, aby sa odstránilo viac zubného povlaku ako s bežnou manuálnou kefkou. Navyše je dostupná v atraktívnom vyhotovení s motívmi z obľúbených detských rozprávok ako Frozen, Toy Story: príbeh hračiek, Autá či Star Wars.

Doprajte si tú najlepšiu zubnú starostlivosť aj vy. Na notino.sk nájdete sonické kefky všetkých spomínaných značiek.