Hryzátka pre deti

Filter
cenové rozpätie

Darčeky a akcie

Hryzátka pre bábätká – úľava pri prerezávaní zúbkov aj prvá hra

V období, keď sa dieťatku začínajú prerezávať prvé zúbky, sú farebné hryzátka či hryzadielka pre dieťa ten najlepší spoločník. Nielenže „hryzátko“ pomáha upokojovať boľavé a často zapálené ďasná, ale ich aj jemne masíruje a prekrvuje, čím pomáha urýchliť prerezávanie zúbkov. Hravý dizajn hryzadielok navyše podporuje u detí zmyslové vnímanie, stimuluje motorickú koordináciu a prináša radosť z hry. Poradíme vám, ako vybrať to najlepšie hryzátko práve pre vaše bábätko.

Typy hryzátok pre deti

Hryzadlá sa líšia materiálom, vyhotovením a rozdelením podľa veku dieťaťa. Prvým kritériom pri výbere hryzátka na zuby je ľahko uchopiteľný tvar, dieťatko by malo hryzátko bez problémov držať a manipulovať s ním. Ďalej sa zamerajte na materiál a využitie. V niektorých hryzadielkach sú hrkálky, ktoré zabavia deti doma aj na cestách, iné možno ochladiť v chladničke pre úľavu podráždených ďasien.

Rozdelenie hryzátok podľa materiálu

Pri nákupe detských hryzátok neváhajte vyskúšať aj viac materiálov. Každému bábätku totiž vyhovuje niečo iného.

  • Plastové hryzátko pre deti je mäkké s možnosťou širokej škály povrchových úprav (ryhy a výstupky), ktoré budú dieťatku jemne masírovať ďasná. Pri výbere plastového hryzadla sa vždy na obale uistite, že produkt neobsahuje ftaláty, BPA či ďalšie škodlivé látky.
  • Drevené hryzátko je do hladka vybrúsené a úplne bezpečné. Najčastejšie sa pri výrobe používa drevo dubové, javorové či z ovocných stromov.
  • Gumové chladiace hryzátko je ideálne pri prerezávaní prvých zúbkov. Chladiace hryzátko je vyrobené z kvalitného mäkkého materiálu a naplnené mikrobiologicky neškodnou vodou. Môžete ho teda dať do chladničky, mierne schladiť a uľaviť bábätku pri podráždení ďasien.
  • Silikónové hryzátko pre bábätko je vyrobené z úplne bezpečného potravinárskeho silikónu.
  • Kaučukové hryzátko je vhodné pre tých, čo uprednostňujú prírodné materiály, vyrába sa totiž z prírodného kaučuku. Treba ale mať na pamäti, že pri jeho použití môže u dieťaťa dôjsť k alergickej reakcii.

Rozdelenie hryzátok podľa veku dieťaťa

  • Medzi 2. a 3. mesiacom bábätko začína brať veci do ručičiek. Hryzátka s hrkálkou či drevené hryzátka s rôznymi farebnými prvkami, ktoré možno otáčať alebo vydávajú zvuk, stimulujú bábätko k poznaniu spojenia medzi rukou a očami. Tento typ hryzadla bábätko hravo zabaví aj v nasledujúcich mesiacoch.
  • Medzi 4. až 8. mesiacom sa začína náročné obdobie, keď sa prerezávajú najprv predné zúbky a potom stoličky. Chladivé hryzadielko s masážnymi prvkami bude v tomto prípade najlepšou voľbou.

Náš tip: Keď sa začnú objavovať prvé zúbky, vyskúšajte detskú zubnú kefku na prst, ktorá je nevyhnutnou súčasťou pravidelnej ústnej hygieny bábätiek.

Ako čistiť detské hryzátko

Detské hryzátka pravidelne umývajte teplou vodou a prírodným mydlom. Niektoré sa dajú umyť v umývačke alebo vyvariť či sterilizovať, vždy záleží na pokynoch uvedených na obale. Pravidelnou údržbou predĺžite jeho životnosť.

Upokojujúce gélové hryzadlo do chladničky, prírodné drevené hryzátko pre deti s hravými korálkami či textilnými prvkami alebo hryzadielko z kaučuku s veselým dizajnom – vyberte to najlepšie hryzátko a ďalšie hračky pre bábätká ešte dnes!