Retiazka na cumlík

Filter
cenové rozpätie

Značka
Darčeky a akcie

Šnúrka s klipom na cumlík pre spoľahlivé upevnenie

Praktická retiazka na cumlík s klipom či sponou zabráni, aby cumlík pri prechádzke skončil na zemi či zapadnutý v kočíku! Klipy na cumlíky sú univerzálne a skvele padnú na akýkoľvek typ a značku cumlíka. Stačí ich jednoducho jednou stranou pripevniť na oblečenie bábätka či na kočík a na druhú stranu umiestniť cumlík. Uľahčite si prácu s večným umývaním a sterilizovaním spadnutých cumlíkov a vyberte si tú najlepšie šnúrku či retiazku na cumlík s klipom ešte dnes!

Ako vybrať šnúrku či retiazku na cumlík?

Pri výbere držiaka na cumlík sa zamerajte nielen na zaujímavý dizajn a materiál, ale aj na spôsob pripnutia spony či dĺžku šnúrky alebo retiazky. Všeobecne platí, že by retiazka nemala byť dlhšia ako 20 cm, aby sa neomotala okolo krku či hlavičky dieťaťa.

Materiál držiakov na cumlík

Spony na cumlík sú vyrobené z bezpečných materiálov v rôznych vyhotoveniach a záleží len na vás, čo si vyberiete.

  • Textilný držiak na cumlík je najčastejšie vyrobený z bavlny či ľanu a ponúka širokú škálu farebných kombinácií a motívov. Šnúrka na cumeľ je veľmi praktická, ľahká a bábätku nijak neprekáža ani nikde netlačí.
  • Plastová spona či retiazka na cumlík je z neškodného plastu bez BPA a v ponuke nájdete veľa hravých dizajnov. Plastové spony môžu deti v niektorých polohách pri spánku mierne tlačiť.
  • Silikónová spona na cumlík je vyrobená z potravinárskeho silikónu a vydrží veľmi dlho ako nová. Okrem skvelého spoločníka na cesty ponúka silikónový držiak aj širokú škálu farebných vyhotovení.
  • Drevená spona na cumlík je najčastejšie vyrobená z buku, javora či borievky. Drevený držiak cumlíka je veľmi odolný, zachováva si príjemnú drevitú vôňu a je starostlivo vybrúsený tak, aby bol pre bábätko úplne bezpečný.

Spôsoby pripnutia klipu na cumlík

Na jednej strane držiaka na cumlík je spona či klip, ktorý sa jednoducho pripevní ku kočíku či oblečeniu dieťaťa, ale spôsoby pripevnenia samotného cumlíka sa líšia.

  • Prevliekacie očko je najbežnejší variant a umožňuje pripevnenie cumlíka k popruhu pomocou očka, po ktorom sa cumlík môže pohybovať. Ako pripevniť sponu na cumlík? Jednoducho pretiahnite oko úchytom cumlíka a následne okom prevlečte celú sponu.
  • Karabínka umožňuje pohyblivé uchytenie cumlíka pomocou mechanizmu, ktorý bábätko neotvorí.
  • Suchý zips drží cumlík v jednej polohe a dieťa ho môže ľahšie chytiť.

Dajte zbohom večne strateným cumlíkom a vyberte pre bábätko držiak na cumlík, ktorý krásne doplní každé jeho oblečenie!