Prejsť na hlavný obsah

Zelený čaj v kozmetike

Zelený čaj patrí medzi antioxidanty, ktoré chránia pleť a vlasy pred pôsobením škodlivých voľných radikálov. Táto rastlina z Ďalekého východu zlepšuje celkový stav pokožky aj vlasov a ošetruje telo zvnútra aj zvonku. Presvedčte sa na vlastnej koži o blahodarných účinkoch kozmetiky s extraktom zo zeleného čaju.

 

Vlastnosti zeleného čaju

Zelený čaj obsahuje látky, ktoré pomáhajú neutralizovať škodlivé radikály, a chráni tak pleť aj vlasy pred vplyvmi vonkajšieho prostredia. Výťažky zo zeleného čaju majú upokojujúce a hydratačné účinky.

Účinky zeleného čaju na pleť a pokožku

  • Odstraňuje nečistoty a zmatňuje pleť.
  • Udržuje kožné bunky pružné.
  • Redukuje vplyv škodlivých slnečných lúčov na pleť.
  • Chráni pleť pred tvorbou vrások a ďalšími prejavmi starnutia.
  • Zabraňuje vzniku pigmentových škvŕn.
  • Odstraňuje toxíny z pleti a chráni ju pred voľnými radikálmi z okolitého prostredia.
  • Redukuje opuchy.
  • Podporuje prekrvovanie pokožky a látkovú výmenu.

Účinky zeleného čaju na vlasy

Kozmetika so zeleným čajom

Najväčší efekt výťažkov zo zeleného čaju pocíti citlivá pleť a slabé vlasy bez života. Zelený čaj však blahodarne prospeje aj normálnej alebo zmiešanej pleti, ktorá trpí dehydratáciou, opuchmi alebo stratou pružnosti.

Pri každodennom umývaní siahnite po sprchovacom géle alebo tekutom mydle so zeleným čajom. V starostlivosti o vlasy zas dôverujte šampónu, kondicionéru alebo balzamu na vlasy so zeleným čajom. Dodajú vašim vlasom lesk a objem.

Nezabúdajte ani na starostlivosť o pokožku a vyskúšajte upokojujúcu pleťovú masku, hydratačné pleťové mlieko alebo tonikum so zeleným čajom, ktoré zbaví nečistôt a zanechá pleť príjemne hebkú.

Zelený čaj nájdete aj v dekoratívnej kozmetike. Korektor alebo rúž so zeleným čajom pokožku nevysuší a dodá jej mladistvý vzhľad.

Na notino.sk nájdete širokú ponuku telovej, pleťovej aj dekoratívnej kozmetiky so zeleným čajom. Po ktorom produkte siahnete vy?

celý text skryť text