Bioderma Atoderm

Príbeh spoločnosti Bioderma sa začal v 70. rokoch 20. storočia. Táto značka sa stala priekopníkom vo svojej oblasti tým, že do dermatológie zaviedla biológiu. Tento originálny vedecký prístup sa v prvom rade spolieha na znalosť kože a jej biologických mechanizmov, na základe ktorých sú produkty vyrábané. Medzi najznámejšie rady tejto značky patrí aj kolekcia Atoderm.

 

Pre veľmi suchú až atopicky citlivú pokožku je najodporúčanejšia práve táto kolekcia. Bioderma vyvinula také zloženie týchto produktov, ktoré posilňuje kožnú bariéru a obmedzuje prenikanie dráždivých látok.

Prečítajte si viac o kolekcii Bioderma Atoderm.

celý text skryť text

Najpredávanejšie

Bioderma Atoderm

Pre veľmi suchú až atopicky citlivú pokožku je najodporúčanejšia práve táto kolekcia. Bioderma vyvinula také zloženie týchto produktov, ktoré posilňuje kožnú bariéru a obmedzuje prenikanie dráždivých látok.

Bioderma Atoderm: sprchový gél

Bioderma sprchový gél pre deti aj dospelých zjemňuje a chráni pokožku pri rešpektovaní jej prirodzenej kožnej bariéry. Prirodzený modrý odtieň a svieža vôňa sprchového gélu spríjemňujú celý kúpeľ. Tento jemný sprchový gél Bioderma Atoderm je bez parabénov, mydla a farbív. Je tiež hypoalergénny. K dispozícii je v troch veľkostiach, a to 200 ml, 500 ml a 1000 ml. Vďaka fyziologickému pH sa môže sa použiť na telo aj na tvár pri odstránenie denných nečistôt.

Bioderma Atoderm: sprchový olej

Sprchový olej Atoderm upokojuje a chráni pred vonkajšími vplyvmi vďaka svojmu exkluzívnemu zloženiu z rastlinných bio lipidov, vitamínu PP a patentu Barrier Skin Therapy. Rastlinné bio lipidy zvyšujú odolnosť pokožky. Pridaním vitamínu PP do zloženia sprchového oleja dochádza k obnoveniu kožnej bariéry. Patent Skin Barrier Therapy biologicky bráni väzbe baktérií, zodpovedných za zvyšovanie podráždenia pokožky. Tento hypoalergénny olej zvyšuje toleranciu pokožky. Dostupný je vo veľkosti 200 ml a 1000 ml.

Bioderma Atoderm: krém

Kolekcia Atoderm má vo svojej rade aj krémy. K dispozícii je telový krém pre normálnu až suchú pokožku a suchú až veľmi suchú pokožku, bez parfumácie aj s parfumáciou pre normálnu až suchú citlivú pokožku. Všetky tieto produkty sú obohatené o zvlhčovacie zložky, ktoré viažu vodu v horných vrstvách pokožky a bránia jej odparovaniu. Hydratačný účinok je ešte optimálnejší, ak ho aplikujete na mierne navlhčenú pokožku, napríklad po sprche či kúpeli. Vhodné sú pre dospelých aj deti. V rade krémov nájdete aj telový krém Bioderma Atoderm Préventive proti vysušovaniu detskej pokožky vo veľkosti 200 ml.

Čo sa týka značky Bioderma Atoderm krému na tvár, v ponuke je Bioderma Atoderm Nutritive pre suchú až veľmi suchú pleť, ktorý kombinuje prírodné a zvlhčujúce látky. Bambucké maslo vyživuje a upokojuje pleť, avokádový olej zachováva pružnosť, vazelína a glycerín zas pôsobia hydratačne.

Krém na ruky je dostupný vo veľkosti 50 ml. Určený je pre veľmi suchú až atopickú pokožku. Obsahuje bambucké maslo, vazelínu a glycerín. Vďaka vitamínu E tento krém rýchlo upokojuje suchú a poškodenú pokožku na rukách, náchylnú na dermatologické problémy.

Bioderma Atoderm Intensive Baume

Atoderm Intensive Baume je balzam, ktorý rýchlo zastaví svrbenie a redukuje nutkanie k poškriabaniu vďaka svojmu dermatologicky aktívnemu zloženiu. Obohatený je o upokojujúce a čistiace zložky. Okamžite upokojuje podráždenie, zvláčňuje a bráni vysúšaniu. Bioderma Atoderm Intensive Baume obnovuje kožnú bariéru vďaka exkluzívnemu  komplexu z bio lipidov, ktoré sa prirodzene nachádzajú v epiderme. Patent Skin Barrier Therapy obmedzuje prenikanie alergénov, zvyšujúcich suchosť pokožky.

Bioderma Atoderm Intensive

V tejto kolekcii je k dispozícii výživný penivý gél a intenzívny upokojujúci balzam. Balzam nájdete vo veľkostiach 75 ml, 200 ml a 500 ml. Intenzívne pôsobí na pokožku, náchylnú na ekzém. Jeho zloženie okamžite upokojuje dráždenie, svrbenie a obnovuje prirodzenú rovnováhu. Bioderma Atoderm Intensive Gel Moussant je gél pre suchú, citlivú až atopickú pokožku. Určený je na čistenie pokožky.

Zloženie obsahuje vitamín PP, ktorý bojuje proti množeniu mikroorganizmov a dráždivých látok, zvyšujúcich suchosť pokožky. Atoderm Intensive Gel Moussant upokojuje pocity nepohodlia a podráždenia a pomáha biologicky posilniť kožnú bariéru. Dostupný je vo veľkosti 200 ml, 500 ml a 1000 ml.

Bioderma Atoderm Nutritive

Z kolekcie Nutritive je v ponuke už spomínaný krém na tvár a tiež Nutritive čistiace mydlo pre suchú až veľmi suchú pokožku. Toto mydlo obsahuje obzvlášť jemné, upokojujúce a zmäkčujúce zložky. Ide o hypoalergénny prípravok bez parfumácie.

Bioderma Atoderm SOS sprej

Atoderm SOS sprej ťaží z nového vedeckého objavu. Nová technológia Skin Relief, obsahujúca extrakty z ambry a zeleného čaju v kombinácii s renomovanou dermatologicky účinnou látkou Enoxolone, bráni procesu zodpovednému za svrbenie a pálenie pokožky. Patent Skin Barrier Therapy chráni aj najsuchšiu pokožku pred baktériami, ktoré spôsobujú ešte intenzívnejší pocit svrbenia. Samozrejmosťou je aj vitamín PP, dopĺňajúci prípravok tak, aby dodával lipidy potrebné na posilnenie kožnej bariéry.

Francúzska farmaceutická spoločnosť Bioderma ponúka kompletné rady produktov pre všetky typy pleti, veľmi vhodné najmä pre ich napodobnenie prirodzených biologických mechanizmov. Produkty sú určené od normálnej pokožky až po problematickú, ekzémovú. Zo značky Bioderma eshop Notino ponúka jej komplexné rady. Vybrať si môžete produkty pre dospelých aj Bioderma Atoderm pre deti.