Prejsť na hlavný obsah

Kozmetika s kyselinou hyalurónovou

Kyselina hyalurónová je všestranná molekula cukru, ktorej sa pripisujú zázračné vlastnosti. Ide o hydratačnú látku, ktorá sa vo vysokej koncentrácii vyskytuje prirodzene v ľudskom tele. Kyselina hyalurónová dokáže viazať na seba veľké množstvo vody – až 6 litrov na 1 gram. Tým je v našom tele zaistená rýchla migrácia buniek, ktorá má za následok lepšiu tkanivovú obnovu a prísun živín a kyslíka. Je tak nápomocná nielen pri rýchlej regenerácii jaziev, ale udržuje našu pleť krásne pevnú aj pružnú a zaisťuje tvorbu nových kolagénových a elastínových vláken.

 

Predtým sa kyselina hyalurónová získavala z kohútích hrebienkov, dnes sa už získava v laboratóriách z geneticky modifikovaných baktérií a výsledná látka je totožná s látkou nachádzajúcou sa v ľudskom tele.

Vlastnosti kyseliny hyalurónovej

Vďaka svojim zázračným schopnostiam pomáha pokožke zadržať veľké množstvo vody, ktorá je uvoľňovaná postupne. Pleť je tak dlhšie hydratovaná, pružná a pravidelnou starostlivosťou dochádza k jej postupnej regenerácii a k redukcii vrások. S vekom však jej obsah v pokožke klesá, preto je potrebné postupne ju dodávať v podobe hyalurónových sér alebo krémov.

Účinky kyseliny hyalurónovej na pleť

  • Intenzívne hydratuje pleť. Pomalým uvoľňovaním molekúl vody dochádza k priebežnej hydratácii a výžive pokožky zvnútra.
  • Stimuluje rast kožných buniek a podporuje tvorbu kolagénových a elastínových vláken, ktoré zaisťujú pleti pevnosť, pružnosť a jemnosť.
  • Prenikaním do hlbších vrstiev pleti bojuje proti predčasnému starnutiu pokožky a pomáha k rýchlej redukcii vrások a vyhladeniu pleti.
  • Pomáha pri problémoch s akné aj dermatitídou a ošetruje mastnú pleť.

Účinky kyseliny hyalurónovej na vlasy

  • Hydratuje suché a poškodené vlasy, chráni ich pred ďalšou stratou vlhkosti a zabraňuje ich lámaniu a štiepeniu.
  • Uhladzuje vlasové vlákno a navracia mdlým a vysušeným vlasom lesk.

Kozmetika s kyselinou hyalurónovou

Kyselina hyalurónová je vďaka svojim neobvyklým vlastnostiam a rýchlym výsledkom v kozmetickom priemysle jednou z najvyhľadávanejších ingrediencií. Kozmetika s kyselinou hyalurónovou je vhodná pre všetky typy pleti a najlepšie sa hodí pre dehydrovanú, suchú pleť a pleť trpiacu známkami starnutia.

Čistá kyselina hyalurónová sa pridáva do kozmetických prípravkov ošetrujúcich pleť, nechty aj vlasy, ale tiež je súčasťou fillerov, čiže injekčných výplní používaných na redukciu vrások a zväčšenie pier kyselinou hyalurónovou.

Na pravidelnú starostlivosť o ochabnutú a zrelú pleť používajte denný aj nočný krém s kyselinou hyalurónovou a na vrásky okolo očí použite hyalurónový očný krém. Pre zintenzívnenie starostlivosti ich doplňte pleťovou maskou a sérom s kyselinou hyalurónovou pre rýchlejšie vyplnenie vrások a vyhladenie pleti.

Na notino.sk nájdete tiež veľké množstvo vlasových produktov s kyselinou hyalurónovou – od šampónov až po intenzívne masky a séra na vlasy, ktoré pomáhajú hydratácii suchých a poškodených vlasov a postupným uvoľňovaním vody predchádzajú lámaniu vlasov a štiepeniu končekov.

Nájdite ten najlepší krém s kyselinou hyalurónovou, hyalurónové sérum alebo masku, navráťte pleti pružnosť a doprajte jej kvalitnú starostlivosť, ktorú si naozaj zaslúži.

celý text skryť text