Skip to main content

Odfarbenie vlasov

Najpredávanejšie

Túžite po žiarivých blond odtieňoch alebo chcete svoju prirodzenú farbu vlasov šetrne rozjasniť a zosvetliť? Odfarbovače a zosvetlovače vlasov pomôžu zaistiť výsledok ako z kaderníckeho salónu a vďaka vyživujúcim zložkám ako je vitamín E, proteín, glycerín alebo arganový olej navyše o vlasy starajú, aby nedošlo k poškodeniu štruktúry vlasov či presušovaniu a podráždenie pokožky hlavy.

Odfarbovač alebo zosvetľovač vlasov?

Ak premýšľate, ako na zosvetlenie vlasov doma, najskôr treba rozlíšiť, či siahnuť po zosvetľovači alebo odfarbovači na vlasy. Hlavný rozdiel totiž tkvie v spôsobe, akým k zosvetleniu vlasov dochádza.

Zosvetľovač vlasov

Zosvetľovač na vlasy zosvetlí prirodzený pigment, ide v podstate o farbu na vlasy, ktorá obsahuje nižšiu koncentráciu peroxidu vodíka a vyživujúce zložky, ktoré zaistia šetrné zosvetlenie vlasov. Tento spôsob je vhodný najmä ak chcete zosvetliť svoju prirodzenú farbu vlasov (napríklad na zosvetlenie čiernych vlasov) alebo ak je svetlejší odtieň medzikrok pred prechodom na iný odtieň permanentné farby.

Druhy zosvetľovačov na vlasy

  • Zosvetľujúce púder dokáže účinne rozjasniť blond vlasy, eliminovať žltkastý odtieň vlasov po farbení alebo rýchlo stiahnuť tmavý odtieň vlasov o 1 až 2 odtiene. Navyše vďaka špeciálnym druhom týchto zosvetľujúcich práškov na vlasy môžete postupne dosiahnuť šetrné zosvetlenie tmavých vlasov až o 9 odtieňov.
  • Zosvetľujúci krém na vlasy umožní počas zosvetľovania zároveň prekryť prvé šediny. Vyberte si zosvetľujúci krém, ktorého pigmenty dokonale obalí každý vlas a nahradí aj chýbajúci pigment.
  • Ombré zosvetľovač vlasov umožní šetrné vytvorenie plynulého prechodu odtieňov a prirodzený efekt zosvetlenia končekov vlasov.
  • Sťahovač farby po prelive odstráni zvyšky farieb z rôznych prelivov a zbaví vlasy nežiaducich a vyblednutých farebných tónov.

Odfarbovač vlasov

Odfarbovač na vlasy zbavuje vlas všetkého pigmentu. Ak túžite po premene tmavšieho odtieňa na blond hrivu, je potrebné úplné odfarbenie vlasov. O takto odfarbené vlasy je však nutné sa intenzívne starať, štruktúra vlasu sa totiž môže stať porézna a veľmi krehká. Takže, ako čo najšetrnejšie odfarbiť vlasy?

Pre čo najkvalitnejšie odfarbenie vlasov doma odporúčame používať tzv. Plex technológie, ktoré pomôžu vlas dostatočne vyživiť a zabrániť jeho zničeniu. Pre následnú starostlivosť vyskúšajte šampóny či masky na vlasy s obsahom plexu od značiek Olaplex alebo Natura Siberica. Ak sú vaše vlasy veľmi tmavé a náchylné na poškodenie, pre radikálne zmeny odtieňa odporúčame navštíviť radšej kaderníctvo.

Vyberte si ten najlepší zosvetľovač vlasov na notino.sk a premeňte svoje kadere v záplavu medových odtieňov či studenú platinu alebo si doprajte šik ombré ešte dnes! Zosvetľovanie a odfarbovanie vlasov nebolo ešte nikdy také jednoduché.