Prejsť na hlavný obsah

Vitamín E v kozmetike

Vitamín E alebo tokoferol či tocopherol možno medzi inými zložkami kozmetiky pôsobí nenápadne, ide však o jeden z najvýznamnejších antioxidantov, ktorý spomaľuje starnutie pokožky a chráni bunky pred poškodením voľnými radikálmi.

 

Prírodný vitamín E obsahujú potraviny. Získava sa z oleja orechov, pšeničných klíčkov a ovocia, na kozmetické účely sa však vyrába aj synteticky. Oba druhy zabraňujú žltnutiu olejov, a tak v kozmetických prípravkoch pôsobia aj ako konzervanty.

Vlastnosti vitamínu E

Na čo je dobrý vitamín E? Je silný antioxidant, ktorý preniká do jednotlivých vrstiev kože, kde regeneruje poškodenie jej štruktúr a hydratuje pokožku zvnútra. Občas sa zvykne nazývať vitamín lásky a vy si ho pre zázračné účinky určite zamilujete tiež.

Účinky vitamínu E na pleť

  • Chráni bunkové membrány pred poškodením voľnými radikálmi, čím pomáha spomaľovať starnutie pokožky.
  • Zmierňuje prejavy starnutia, vyhladzuje vrásky a navracia pleti pružnosť a pevnosť.
  • Znižuje viditeľnosť pigmentových škvŕn a dokonca má schopnosť zvrátiť poškodenie spôsobené škodlivým UVB žiarením.
  • Napomáha upokojovať podráždenú pokožku, redukuje poškodenie štruktúry kože, a tak urýchľuje regeneráciu jaziev.
  • Pomáha pri ekzémoch, zápalových ochoreniach kože a lupienke. Spomaľuje šupinatenie pokožky a podporuje jej prekrvenie.

Účinky vitamínu E na vlasy

  • Hydratuje a regeneruje vlasovú pokožku a zabraňuje tvorbe lupín.
  • Dodáva vlasom lesk, zanecháva ich hladké a uľahčuje rozčesávanie.
  • Zabraňuje nadmernému vypadávaniu vlasov a podporuje ich rast.
  • Zlepšuje celkovú kvalitu vlasov, zabraňuje štiepeniu a spomaľuje šedivenie.

Kozmetika s vitamínom E

Vitamín E má jednoducho skrášľujúce účinky na tvár. Podporou prekrvenia pokožky obnovuje jej vitalitu a zdravie. Telo si ho nedokáže vyrobiť samo, okrem kvalitnej stravy ho však pokožke môžete dodávať aj v kozmetických produktoch.

Pleťový krém alebo sérum s vitamínom E môžete aplikovať ráno aj večer, pomôžete tak pleti navrátiť pružnosť a pevnosť a znížiť riziko hlbokých vrások. Vitamín E dokonca zabraňuje tvorbe nadbytočného melanínu, takže znižuje tvorbu tmavých kruhov pod očami.

Telové krémy s vitamínom E sú veľmi účinné v boji proti striám, preniká totiž do ďalších vrstiev kože, kde regeneruje praskliny elastických vláken, ktoré strie spôsobujú. Vitamín E navyše pomáha regulovať funkciu žliaz produkujúcich kožný maz a pokožka je po ňom dokonale jemná a hydratovaná.

Ak bojujete so suchou pokožkou, skúste olej obsahujúci vitamín E. Jeho účinky sú viditeľné do niekoľkých týždňov a pokožka bude chránená nadlho.

Zažite silu starostlivosti vitamínu E na vlastnej koži. Jeho omladzovacie účinky na seba nenechajú dlho čakať a vaša pokožka bude opäť pevná a hlavne zdravá. Na notino.sk nájdete celý rad ošetrujúcich produktov a vlasovej kozmetiky s vitamínom E. Užite si jeho blahodarné účinky ešte dnes!

celý text skryť text