Skip to main content

Hermès

Francúzska značka Hermès má veľmi zaujímavú minulosť. Táto spoločnosť, založená v tridsiatych rokoch 19. storočia Thierrym Hermesom, totiž pôvodne vyrábala konské sedlá, postroje a ďalšie jazdecké potreby. Neskôr však začala ponúkať aj iné kožené výrobky (kabelky, opasky a i.), strechy pre kabriolety, hodinky, hodvábne šatky... a nakoniec aj luxusnú pánsku a dámsku kozmetiku.

 

Nikoho asi neprekvapí, že mnohé parfémy Hermès boli inšpirované arómou kože (tá napokon zdobí i niektoré flakóny). Sú svieže, zmyselné, smelé, rafinované a každý z nich je skutočným umeleckým dielom, ktoré vzniklo len preto, aby potešilo vaše zmysly. Nie div, že získali celý rad významných ocenení a používajú ich aj hollywoodske hviezdy: Jessica Alba, Gwyneth Paltrow, Sofia Vergara a ďalšie. Originalita, harmónia, genialita – to je Hermès!

Okrem parfémov Hermès dodáva na trh aj exkluzívne kozmetické súpravy, obsahujúce peny na holenie, sprchovacie gély, telové mlieka a ďalšie prípravky špičkovej kvality. Ak teda chcete niekoho zo svojich blízkych potešiť naozaj mimoriadnym darčekom, neváhajte. Značka Hermès určite zaujme všetkých jedincov, ktorí milujú vôňu kože, sú nároční, neuspokoja sa s málom a nemajú problém priplatiť si za luxus.

Prečítajte si viac o značke Hermès.

celý text skryť text

Filter
Najpredávanejšie

Hermès – od jazdeckého príslušenstva po módnu s nádychom luxusu

Titul bezkonkurenčnej jednotky vo svete prvotriednej módy si vydobyla za svoje roky pôsobenia francúzska značka Hermès, preslávená predovšetkým svojimi renomovanými hodvábnymi šatkami a dokonalými kabelkami. Sedlársky majster a zakladateľ tohto módneho fenoménu, Thierry Hermès, položil pomyselný základný kameň pre vlastnú značku v roku 1837, otvorením vlastného obchodu s jazdeckým príslušenstvom.

Dnes sa značka, ktorá sa už šesť generácií nachádza vo vlastníctve rodiny, sústredí nielen na oblečenie, kabelky či iné módne doplnky, ale ponúka i luxusné hodinky, okuliare, šperky, očarujúci Hermès parfum, topánky, kožené výrobky a novo aj posteľnú bielizeň, dekorácie do kúpeľne, porcelán a sklo.

Z firmy zameranej na sedlárske potreby sa stala celosvetovo uznávaná značka

Značku založil v roku 1837 Thierry Hermès (1801 - 1878), syn francúzskeho otca a nemeckej matky, a od začiatku ju smeroval k produkcii tých najkvalitnejších výrobkov, ktoré si kupovala európska najvyššia spoločnosť. Značka Hermès sa postupom času stala lídrom európskeho sedlárskeho trhu, s tým, že podstatná časť sedlárskej produkcie smerovala do Ruska. V 20. rokoch 20. storočia zaradil do značky Émile-Maurice Hermès, ktorý prevzal vedenie spoločnosti po svojom otcovi, aj výrobky z oblasti oblečenia. Navyše, spoločnosť Hermès bola jednou z prvých európskych značiek, ktorá na svojich výrobkoch používala zipsy.

Šatka od Hermès, ktorá nestratila šmrnc

Prvá dámska módna kolekcia bola vytvorená módnou návrhárkou Lolou Prusac a bola predstavená v Paríži roku 1929. Kultovým doplnkom sa stali hodvábne šatky, ktoré sú dodnes neodmysliteľnou súčasťou výrobkov značky Hermès a medzi ženami sa tešia veľkej obľube. Od roku 1937 sa vyrába šatka Carré Hermès, na ktorej výrobu je potrebných 250 zámotkov priadky. Do tejto chvíle bolo vytvorených 25 000 rôznych vzorov. Väčšina je motivovaná jazdeckými symbolmi.

Fakty o spoločnosti Hermès:

  • Generálny riaditeľ značky, Pierre Alexis Dumas, je členom už šiestej generácie rodiny, ktorá značku založila.
  • Po celom svete nájdete viac ako 300 Hermès obchodov.
  • Vyšiť jedenu jedinú šatku Hermès trvá zhruba 400-600 hodín.
  • Vo svojich továrňach majú zamestnanci značky príkaz nič nevyhadzovať.

Legenda s názvom Birkin bag alebo od kabelky po parfém

Keď počujete o značke Hermès, pravdepodobne budete automaticky myslieť na najslávnejšie štýly; Birkin, Constance alebo Kelly. Taška Hermès je stelesnením luxusu, ktorý si môžu dovoliť len vyvolení, pričom každý kúsok je svojím spôsobom ohromujúci a jedinečný. Od uvedenia na trh dnes už legendárnej kabelky Birkin Bag, ktorej sa hovorí jednoducho "Birkinka", uplynulo viac ako tridsať rokov. Birkin bag je ručne vyrobená kabelka, ktorá získala názov po slávnej herečke a speváčke Jane Birkin. Tieto kabelky sú všeobecne obľúbené medzi celebritami a takzvanou "smotánkou". Majiteľ tejto kabelky má istotu, že ďalších ľudí s rovnakým modelom na ulici len tak nestretne.

Parfém Hermès je rovnako jedinečný ako samotná značka

V kolekcii Hermès parfumov rozpráva každý svoj príbeh a otvára predstavivosť. Prvý Hermès parfém uzrel svetlo sveta v roku 1951 – bol to obľúbený Eau d'Hermès. Parfum v súčasnosti už tak ľahko nezoženiete, ale stal sa akýmsi vzorom pre celú líniu vôní, do ktorej občas nejaká nová vôňa pribudne. Nové voňavky Hermès predstavuje spoločnosť pravidelne a rovnako ako u svojich ostatných výrobkov dbá na ich najvyššiu kvalitu. Každá Hermès „voňavka“ stelesňuje trúfalý a harmonický, nadčasový a elegantný štýl.

Unisex parfémy z prestížnej dielne Hermès

Každý parfém Hermès predstavuje spoľahlivo namiešaný elixír, ktorý zosobňuje elegantnú klasiku, ako aj vône s moderným nádychom. Nechajte na sebe vyniknúť unisex toaletnú vodu Hermès Le Jardin De Monsieur Li, ktorá je dokonalou vôňou pre všetky nezávislé ženy a mužov, ktorí žijú podľa svojich vlastných pravidiel. Tešíte sa na leto, slnko a odpočinok pri mori? Priblížte si ho vďaka toaletnej vode Hermès Un Jardin Sur La Lagune! Tento unisex parfum harmonicky prepája morské, kvetinové a drevité akordy.

Dámske parfémy Hremes

Zahaľte sa aj vy do vône, vďaka ktorej budete mať skvelú náladu po celý deň! Parfumovaná voda Jour d'Hermès je kvetinovo-ovocná vôňa, ktorá je vyjadrením optimizmu a pocitu absolútneho šťastia. Je určená predovšetkým pre očarujúce, zmyselné a éterické bytosti. Naproti tomu vás dámska toaletná voda Hermès Eau des Merveilles vystrelí svojou orientálnosťou a dravosťou do úplne novej dimenzie. Je stvorená pre ženy, ktoré rady rozjímajú, sú kreatívne a premýšľajú nad každým krokom, ktorý v živote urobia.

Pánske parfémy Hermès

Pre mužov je tu celosvetovo preslávená pánska línia Terre D'Hermès, do ktorej patrí okrem toaletných vôd a vody po holení aj parfum postavený na drevitých, citrusových a zemitých tónoch. Premeňte tak bežné dni na nezabudnuteľné zážitky plné emócií s vôňou pre mužov Terre d’Hermès. Pánsky parfém sa hodí pre každého, ktorý sa nebojí hľadať vo všednosti života výnimočné okamihy. Doslova vábivú kombináciu ukrýva pánska vôňa Hermès Terre d'Hermès Eau Intense Vétiver. Nadýchnite sa intenzívnych tónov vetiveru a vychutnajte si ich dokonalú harmóniu s osviežujúcim bergamotom a korenistým sečuánskym korením.

Kvalita je pre značku Hermès najdôležitejšia

Značka Hermès je do dnešných dní jednou z mála, ktoré dbajú na maximálnu kvalitu svojich produktov. Do dnešných dní spoločnosť používa výhradne prírodné materiály, všetky výrobky si sama vyrába aj predáva a neobyčajnú pozornosť venuje už spomínanej kvalite.