Parfémy Amouage

Amouage

Amouage je luxusný parfumérsky dom, preslávený prvotriednymi parfémami. V ich zložení nájdete len tie najkvalitnejšie ingrediencie z celého sveta. V tvorbe tejto luxusnej značky sa stretáva východ so západom a tradičné arabské umenie s modernými inováciami.

 

História značky Amouage sa začala písať v roku 1983 v Sultanáte Omán, ktorého odkaz cítiť v každom parféme Amouage. Všetky vône sú miešané ručne, zo starostlivo vybraných vzácnych prísad, ktoré spoločne vytvárajú zaujímavé kontrasty a elegantné harmonické kombinácie. Výsledkom je dlhotrvajúca vôňa s kvapkou patiny, ktorá vás zahalí ako luxusný hodvábny šál.

Vyskúšajte parfémy Amouage na vlastnej koži a presvedčte sa o ich bezkonkurenčnej kvalite a perfektnom remeselnom spracovaní. Medzi najuznávanejšie z nich patrí Amouage Reflection, Gold, Jubilation, Epic, Dia, Honour alebo Interlude, ktoré sa postupom času právom stali ikonami parfumérstva.

celý text skryť text

Najpredávanejšie

O značke Amouage

Prepychové vône Amouage sa vyznačujú absolútnou unikátnosťou a celkom charakteristickou eleganciou. Nezávislá značka týchto luxusných niche parfémov dnes sídli v Londýne, jej korene však siahajú ďaleko na Stredný východ.

Inšpiráciu Amouage čerpá z bohatého a pestrého dedičstva svojho miesta vzniku – z Ománskeho sultanátu. Značku založila v roku 1983 jeho výsosť Sayyid Hamad bin Hamoud Al Busaid, člen ománskej kráľovskej rodiny, na základe svojho rozhodnutia oživiť slávu arabských vôní. Filozofiou značky je vytvárať parfémy skutočne umeleckej hodnoty. Amouage striktne vyberá iba najkvalitnejšie exotické ingrediencie, medzi ktoré patrí strieborné kadidlo z Ománu, ojedinelá ománska ruža či myrha. 

Niche parfémy Amouage sú komponované v juhofrancúzskom Grasse, ktoré je považované za hlavné mesto sveta parfémov a zaisťuje teda garanciu tých najvyšších štandardov. Následne vône putujú do výroby v Ománe, kde približne 2 mesiace prebieha macerácia ingrediencií. Na záver všetky parfémy Amouage podstupujú najvyššiu kontrolu kvality a sú balené takmer výhradne ručne.