Kto je Calvin Klein?

Calvin Klein, svetovo uznávaný módny návrhár, sa narodil roku 1942 v americkom Bronxe. Jeho rodičia boli maďarskými prisťahovalcami, ktorí sa usadili v Amerike. Už ako teenager vykazoval Klein svojimi kresbami žien oblečených do najrôznejších modelov známky toho, že krása a móda sú mu blízke. Svoj talent následne preukázal počas svojich štúdií na High School of Art and Design a potom na Fashion Institute of Technology.

calvin

V roku 1968 začal spolu so svojím dlhoročným priateľom, Barrym Schvartzom, podnikať vo výrobe kabátov. A práve v tejto dobe dostáva Klein svoju prvú objednávku, aj keď úplne omylom. Kupec, ktorý pracoval pre spoločnosť Bonwit Teller si jednoducho pomýlil poschodie, na ktorom mal vybaviť pôvodnú objednávku a zamieril priamo ku Kleinovi s veľkou čiastkou peňazí. Dá sa povedať, že práve táto udalosť odštartovala závratnú kariéru značky Calvin Klein.

Provokatívny a kontroverzný

Pre okolie boli občas kontroverzné návrhy Calvina Kleina možno tŕňom v oku, ale dôležité bolo, že zaujali predovšetkým pozornosť médií. To spôsobilo, že sa o Kleinovi začalo hovoriť viac, než kedykoľvek predtým. Calvin Klein napríklad ako prvý navrhol spodnú bielizeň unisex, uviedol reklamy, ktoré zobrazovali teenagerov v pomerne provokatívnych pozíciách (netreba zdôrazňovať, že týmto činom sa navždy zaslúžil o prívlastok "kontroverzný" a "provokatívny") a ľudia premýšľali, či má reklama odkazovať na skupinový sex alebo na džínsy Calvina Kleina. Avšak faktom zostáva, že v 80. rokoch uviedla spoločnosť na trh džínsy, ktoré sa stali módnym hitom na celom svete. Mať džínsy značky Calvin Klein skrátka znamenalo byť sexy. Túto tézu navyše podporila aj slávna herečka Brooke Shields, ktorá sa v roku 1979 objavila na reklamných plagátoch propagujúcich džínsy značky Calvin Klein. Calvin Klein chcel zamerať pozornosť len na ne, čo sa mu, ako obvykle, naozaj podarilo. Brooke Shields na sebe totiž okrem džínsov značky Calvin Klein nemala vôbec nič.

Calvin Klein má jedinečný štýl. Je minimalistický a spravidla používa neutrálne alebo prírodné farby. Originalita tejto značky spočíva aj v tom, že niektoré modely sú unisex, či už džínsy alebo parfémy.
Niet pochýb o tom, že v súčasnosti patrí medzi najúspešnejších návrhárov nielen Ameriky, ale celého sveta. Svojimi občasnými provokáciami skrátka dosiahol to, čoho chcel: každý na svete pozná značku Calvin Klein.

Produkty

Značka Calvin Klein má pomerne široký záber, ponúka ako oblečenie, tak napríklad dámske kabelky, obuv, či parfémy.

Dámske kabelky sú obľúbené vďaka svojej jednoduchosti a predovšetkým kvalitnému materiálu. Ocenia ich predovšetkým ženy, ktoré majú rady eleganciu a riadia sa heslom: v jednoduchosti je krása.
Pre tých, ktorí si potrpia na kvalitnú obuv a originálny dizajn, nie je nič jednoduchšie ako vyberať z obuvi značky Calvin Klein. Športovej, plážovej, elegantnej, či vychádzkovej. Calvin Klein nekladie medze ani v tomto odvetví.

Medzi svetovo známe patria dnes aj hodinky tejto značky. Taktiež v tomto prípade sa jedná o vysoko luxusný a elegantný tovar, ktorý je väčšinou ladený v neutrálnych farbách (biela, čierna), prípadne vo farbe hnedej. Je treba podotknúť, že niektoré hodinky sú svojím dizajnom unikátne. Narazíte tu na najrôznejšie tvary, ktoré vás oslovia, či už negatívne alebo pozitívne, každopádne vás nenechajú chladnými.

Parfémy Calvin Klein

Medzi najznámejšie produkty značky Calvin Klein však bezpochyby patria parfémy. Jednou z jeho najznámejších kolekcií je dnes už svetovo známa CK one. Jednoduchý dizajn, ktorý je elegantný a luxusný. Svieža unisex vôňa je v tomto prípade veľmi šikovným ťahom, ktorý sa vyplatil.

Medzi ďalšie kolekcie parfémov patrí napríklad Calvin Klein Beauty. Opäť sa stretávame s elegantne riešením dizajnom, ktorý evokuje zmyselnosť a luxus. Základom vône je cédrové drevo, srdce je z jazmínu a hlavu tvoria semienka Ambrette. Zloženie napovedá, že sa jedná o teplú kvetinovú vôňu, ktorá má za cieľ podčiarknuť výnimočnosť a krásu ženy.

Calvin Klein Euphoria je ďalší z parfémov pre ženy, ktoré zdôrazňujú ženskú zmyselnosť. Avšak v tomto prípade sa jedná o ľahkú exotickú vôňu, ktorá sa hodí pre ženy nespútané, vášnivé a sebavedomé. Vôňa kvetín a ovocia (konkrétne granátového jablka) je ideálnou voľbou pre tých, ktorí nechcú splynúť s davom.

Kolekcia Calvin Klein Truth je rozdelená na parfémy ako pre ženy, tak i pre mužov. Mužský Calvin Klein Truth je určený pre sebavedomých mužov, ktorí sú silní a žiaduci. Základom je červený céder, drevo wakapu a pačuli. Hlavu vône tvoria silne aromatické drevité tóny. Srdcom je živica, kardamóm a bazalka.

Calvin Klein Truth pre ženy je samozrejme o niečo jemnejší než jeho mužská verzia. Avšak aj táto vôňa je zmyselná a príťažlivá. Sviežu vôňu založenú na vanilke, bielej ambre a kvete Albizia si obľúbi každá žena.