RECENZIA: Pripravte na leto aj svoje chodidlá – je najvyšší čas!

Hoci si to príliš neuvedomujeme, chodidlá sú možno najviac namáhanou a zároveň aj najviac zanedbávanou časťou nášho tela. Ruku na srdce - venujete svojim chodidlám napríklad len polovičnú starostlivosť ako vašej pleti alebo pokožke tela? To sotva ... A je to chyba. Stačí málo a nielenže vaše chodidlá budú vyzerať skvele, ale odmenia sa vám za vašu starostlivosť aj tým, že vám budú lepšie „slúžit“.

chodidlá

Pre mňa osobne je najdôveryhodnejším odborníkom, čo sa starostlivosti o chodidlá a nohy týka, značka Scholl. Už v minulosti som vyskúšala niekoľko jej prípravkov a musím povedať, že som naozaj nikdy nebola sklamaná. S letom prichádza doba, kedy je potrebné chodidlám venovať zvýšenú starostlivosť - zregenerovať ich po zime a postarať sa o to, aby vyzerali perfektne. Pretože aj tie najkrajšie letné otvorené topánky nebudú vyzerať dobre, ak do nich nenazujeme dokonale upravené nohy. Preto som sa rozhodla vyskúšať pár prípravkov od Scholl a vybrať z nich pár, ktoré vám môžem s pokojným svedomím odporučiť, aby ste sa na leto pripravili. Je totiž najvyšší čas!

Zbavte sa suchej a stvrdnutej kože!

Po prvé je potrebné zbaviť sa suchej a stvrdnutej kože na pätách a to naozaj dôkladne. Môžete buď zájsť na pedikúru, alebo to skúsiť samy doma. Ja som sa rozhodla pre druhú možnosť, pretože sa mi na pedikúru chodiť moc nechce - som pohodlná, nemám čas a tiež sa mi nechce pravidelne „vyhadzovať peniaze". Rozhodla som sa preto vyskúšať elektrický pilník na chodidlá Scholl Velvet Smooth. Bola som naozaj zvedavá, či všetko pôjde tak hladko ako v reklame. A ono to prekvapivo šlo. Musím vyzdvihnúť niekoľko nesporných výhod - po prvé funguje nasucho, takže nemusíte strácať čas namáčaním nôh (ako napríklad na pedikúre). Po druhé - nemusíte vynaložiť žiadnu námahu - stačí len nechať kĺzať valec po pätách a suchá a stvrdnutá pokožka mizne. Nemusíte vôbec tlačiť - dokonca ak máte tendenciu zatlačiť, tak sa prístroj sám zastaví. Stačí naozaj chvíľka a vaše chodidlá sú dokonale hladké. Po tretie - ovládanie aj čistenie pilníka je jednoduché. Po použití stačí oddeliť hlavicu a opláchnuť vodou. Navyše je super, že je možné si dokúpiť náhradné hlavice do pilníka v balení po dvoch kusoch za dobrú cenu. Takže odteraz môžu byť vaše chodidlá také hladké, ako len budete chcieť.

Okrem tohto pilníka musím odporučiť ešte dva produkty, s ktorými som bola mimoriadne spokojná. Intenzívne sérum na nohy Scholl Velvet Smooth je ideálne aplikovať hneď po použití pilníka alebo po kúpeli. Stačí naozaj malé množstvo, ktoré si vmasírujete do chodidiel. Úžasné je, ako intenzívne toto sérum hydratuje (vysušená koža na chodidlách okamžite mizne) a zároveň sa rýchlo vstrebáva, takže môžete bežne fungovať hneď po použití.

Rovnako môžem odporučiť krém Scholl Velvet Smooth, ktorý nie je tak intenzívny ako sérum, ale aj tak vaše chodidlá dokonale hydratuje za niekoľko sekúnd. Má neuveriteľne jemnú konzistenciu, ktorá je veľmi príjemná a vstrebe sa do minúty! U oboch produktov by som chcela ešte vyzdvihnúť krásnu vôňu, ktorá je takou čerešničkou na torte. Sama za seba môžem povedať, že som už dlho nebola so žiadnymi prípravky zo starostlivosti o chodidlá takto spokojná.

Lucia