Recenzie: Ktoré masky na oči naozaj fungujú?

 

masky pod oči, maskana oči, opuchnuté oči, vačky pod očami, kruhy pod očami

Máte za sebou prebdenú noc? Nech už je za ňou čokoľvek, ranný pohľad do zrkadla môže dopadnúť ako výlet do budúcnosti – kruhy pod očami, opuchy alebo nejaká nová (aj keď jemná) vráska vám totiž ľahko pridajú niekoľko rokov. Čo teraz? Siahnite po maske na oči, ktorá vám za pár minút dodá potrebnú dávku regenerácie a hydratácie! Aby sme vám uľahčili výber, dali sme dohromady 6 obľúbených masiek a podrobili ich dôkladnému testovaniu. Ktorá dopadla najlepšie?

 

Z akých očných masiek vyberať?

Kým začnete hľadať perfektnú masku na očné okolie, rozmyslite si, čo od nej čakáte a aký je teda vytúžený výsledok. Chcete mať po ruke záchrancu v podobe masky na kruhy pod očami a opuchy, alebo ste sa rozhodli doplniť si zásobu v boji proti vráskam?

Ak chcete vyplniť vrásky okolo očí, určite hľadajte v zložení masky kyselinu hyalurónovú. V prípade, že potrebujete vzpruhu pre unavenú pleť, vyskúšajte gélové vankúšiky pod oči s regeneračným účinkom – ten ešte podporíte, keď masku pred nanesením dáte do chladničky.

 

Ako používať masku na oči?

  • Nezabúdajte na zlaté pravidlo všetkých masiek a nanášajte ich na vyčistenú pleť!
  • Z gélových masiek odstráňte fóliu a priložte masku pod oči, nemala by sa dotýkať spodných mihalníc.
  • Krémové masky naneste okolo očí a uhlaďte.
  • Nechajte pôsobiť ideálne 15 minút alebo tak dlho, ako je uvedené v návode konkrétnej masky.
  • Keď si gélovú masku na oči dáte dole, zvyšok gélu jemne vklepkajte do pleti.

 

Test očných masiek: ktorá je najlepšia z najlepších?

A teraz sa už pozrime na to, aké masky sme osobne vyskúšali, čo na ne hovoríme a ktorá obsadila pomyselné prvé miesto.

 

Vichy Liftactiv Collagen Specialist

 

Maska na oči Vichy Liftactiv Collagen Specialist ma hneď zaujala svojím vyhotovením. Tieto vankúšiky pod oči sú totiž vybavené mikrokužeľmi naplnenými 100 % kyselinou hyalurónovou. Hneď ako náplasť prilepíte (pozor, nelepte ju príliš blízko oka), jemne na ňu poklepkajte bruškami prstov, aby sa aktívna látka mohla z kužeľov uvoľniť a vstrebať sa vám do pleti.

 

Maska sa necháva pôsobiť celú noc. Pod očami ju síce cítite, ale nie je to až také nepríjemné, ako som sa na začiatku obávala. A ranný výsledok? Očakávaný wow efekt sa nekonal, ale očné okolie pôsobilo príjemne rozjasneným a hydratovaným dojmom.

 

Lucia P.

 

KORIKA SciBeauty

 

Po celodennom pozeraní do počítača mám často unavené a opuchnuté oči. Maska na kruhy pod očami KORIKA SciBeauty ma zachráni vždy, keď chcem po práci vyraziť niekam medzi ľudí. Príjemne osvieži oblasť okolo očí a hlavne viditeľne zmierni opuchy a rozjasní pohľad.

 

Eva K.

 

Filorga Optim-Eyes

 

Očné pásky Filorga Optim-Eyes fungujú skvele. Pleť bola do 15 minút vyhladená a vrásky menej viditeľné. Čo sa týka čiernych kruhov, bohužiaľ som nevidela výrazné zlepšenie. U pások ma navyše prekvapila ich hrúbka a tým aj horšia manipulácia.

 

Zuzka K.

 

Estée Lauder Stress Relief

 

Maska na oči Estée Lauder Stress Relief je doslova hydratačná bomba. Ihneď po nanesení som pod očami cítila veľkú úľavu a osvieženie. Aby bol efekt masky ešte citeľnejší, nechala som vankúšiky cez noc v chladničke. Keď som si masku dala dole, ešte som vklepkala nevstrebaný fluid do pleti. A musím povedať, že výsledok bol vidieť ihneď – oblasť pod očami bola viditeľne hydratovaná, prejasnená a vačky boli preč.

 

Andrea K.

 

Lancôme Génifique Advanced Yeux Light-Pearl™

Dosť trpím na tmavé kruhy, takže masky na očné okolie používam pomerne často. Bol som teda veľmi zvedavý na tento high-end variant v podobe Lancôme Génifique Advanced Yeux Light-Pearl™ hydrogélovej masky na oči proti vráskam a tmavým kruhom. V samotnej aplikácii by som asi rozdiel nevidel, textúra mi tiež prišla veľmi podobná iným maskám, ale výsledok prekvapil. Asi nemá cenu baviť sa o vráskach – to by človek musel mať masku na očiach každý deň. Ale čo sa týka tmavých kruhov a opuchov, je to vážne špička. Dvadsať minút a človek rozdiel nielen cíti, ale hlavne vidí, čo je dôležité!

 

Radoslav Š.

 

Aké masky by sme teda odporučili vyskúšať? Rozhodne všetky! Keď prihliadneme k pomeru cena/výkon, za víťaza môžeme označiť Estée Lauder Stress Relief, ale ani jedna z masiek nás rozhodne nesklamala. Dajte nám do komentárov vedieť, s akou maskou na oči si spríjemníte domáci relax vy!