Slnečná vlasová kozmetika

Či už ste svoju každoročnú dovolenku absolvovali alebo sa ešte len chystáte, nemali by ste zabudnúť na kvalitnú vlasovú starostlivosť, ktorá chráni vlasy pred slnečným žiarením. Verte, že letné lúče dokážu vlasy nenávratne poškodiť, pretože ultrafialové slnečné žiarenie je škodlivé nielen pre pokožku tela, ale aj pre vlasy.

Slnečná vlasová kozmetika

Čo všetko sa môže s vlasmi na slnku stať

Slnečné žiarenie (UVA či UVB) má veľký vplyv na štruktúru vlasov. Najprv dôjde k poškodeniu kutikuly, ochrannej vrstvy vlasu, a následne žiarenie preniká hlbšie až k vlasovej kôre. Zníži sa elasticita vlasov, z poškodeného vlasu ľahšie uniká vlhkosť a vlas nie je dostatočne hydratovaný. Na zvýšenú starostlivosť o vlasy v období leta by mali predovšetkým dbať tí, ktorých vlasy sú farbené, ztrvalené či prešedivelé. Či už farbením alebo onduláciou sú vlasy už aj tak oslabené a slnko pre tieto vlasy predstavuje hotovú pohromu.

Oslabené vlasy sú tiež veľmi náchylné na lámanie a štiepenie končekov. Slnečné lúče dokonca dokážu zmeniť farbu našich vlasov, väčšinou farba vybledne alebo vám slnko vysušuje svetlejšie odtiene prameňov vlasov. Blednutie farby tiež zintenzívni voda z mora alebo z bazénu.

Starostlivosť a ochrana vlasov pred lúčmi

Tak ako chránime a vyživujeme pokožku tela v letných mesiacoch, mali by sme sa intenzívnejšie starať aj o vlasy. Iste nie je dobré celodenne vystavovať vlasy slnečnému žiareniu, preto odporúčame používať pokrývku hlavy, ktorá môže byť aj vhodným módnym doplnkom. Základom je však výber kvalitnej vlasovej starostlivosti. Vybavte sa na leto kvalitnými prípravkami a určite vás táto investícia nebude mrzieť.

Základom je kvalitný šampón a maska. Ak máte dovolenku spojenú s morom či bazénom, nemali by ste zabudnúť po každom okúpaní vlasy opláchnuť čistou neslanou vodou a večer ju finálne zbaviť všetkých nečistôt, soli i chlóru pomocou šampónu. Vyskúšať môžete napríklad produkty značky Goldwell Sun Reflects. Maska Sun Reflects regeneruje intenzívne vlasy, dodáva bohatú hydratáciu. Je určená pre viditeľne trblietavejšie lesklé vlasy a pre pocit zdravých, hladkých vlasov. Zároveň je ideálny aj pre farbené vlasy a má nádhernú vôňu po mangu. Značka L'Oréal Professionnel má vo svojom sortimente rad prípravkov určené pre vlasy namáhané slnkom pod názvom Solar Sublime.

Odporúčame vyskúšať sprej s vôňou broskyňového nektáru, ktorý vytvára okolo vlasového vlákna jemný ochranný film, udržuje vlas pružný, hydratovaný a lesklý. Má nemastné zloženie a veľmi ľahkú konzistenciu. Patentovaná technológia Mexoryl PSR UV-Protect vytvára na povrchu vlasov mikroskopický ochranný film, ktorý chráni zdravie vlasov pred negatívnymi účinkami UV žiarenia, soľou a chlórom a zabraňuje vysušovaniu. Sprej aplikujte pred začiatkom slnenia a potom kedykoľvek počas dňa podľa potreby.

Ak sa obávate vyblednutiu farby, vyskúšajte špeciálny ochranný sprej od značky Kérastase z radu Soleil, ktorý chráni vlasy pred škodlivými vplyvmi UV žiarenia, pôsobí proti krepovateniu a zabraňuje vymývaniu farby. Dodáva vlasom prirodzený lesk. Ak sú vaše vlasy veľmi scitlivené, vyskúšajte z rovnakej série značky Kérastase špeciálny ochranný krém. Obsahuje systém Aqua-Lock, revolučnú technológiu, ktorá zaručuje odolnosť proti vode. Chráni vlasy pred poškodením UV lúčov a dokonale ich hydratuje, udržuje túto prirodzenú vlhkosť vo vnútri vlasového vlákna. Navyše dodáva vlasom lesk, uhladzuje povrch vlasového vlákna a uľahčuje rozčesávanie.

Ak je váš kufor malý a nechcete v ňom zbytočne zaberať miesto veľkými baleniami produktov, kúpte si cestovný set slnečnej vlasovej starostlivosti od značky Schwarzkopf Professional z radu BC Bonacure Sun Protect. Obsahuje kompletnú starostlivosť pre vaše vlasy - šampón, kondicionér v spreji a vlasovú kúru. Ideálna starostlivosť počas cestovania.

Užite si leto a nezabudnite chrániť svoje vlasy aj pokožku.