Mýtus 2: domáce IPL je drahé a zdĺhavé
Jasné, že za IPL epilátor jednorazovo miniete viac než za jedno ošetrenie v kozmetickom salóne. No keď si spočítam, koľko a aké časté návštevy salónu treba absolvovať, aby som dosiahla žiaduci výsledok, domáci epilátor je doslova za babku. A to ani nehovorím o udržiavacích návštevách, ktoré treba po základnej sérii ošetrení neustále absolvovať.
Priemerný epilátor vydrží okolo 200 000 zábleskov, čo je nejakých 15 rokov používania. Preto je výhodné vybrať si prístroj s väčšou zábleskovou lampou. Navyše s ním môžem pracovať, kedykoľvek sa mi zachce, a nemusím čakať, kým si na mňa kozmetička urobí čas.
Mýtus 3: IPL odstránenie chĺpkov je trvalé
Tu vás asi trochu sklamem, ale nie je. IPL neničí korienky, takže chĺpky neustále dorastajú. Pravdou však je, že čím je človek poctivejší v začiatkoch, tým pomalšie potom chĺpky rastú. Navyše sa po čase dostanú do fázy pokoja a začnú samovoľne vypadávať. Viem to z vlastnej skúsenosti – prvé dva mesiace som epilátorom po tele jazdila ako divá každých 14 dní. Teraz sa s ním hrám už len raz za 4 až 6 týždňov a medzitým si užívam dokonale hladkú pokožku.
Mýtus 4: kvôli IPL nebudem môcť mať deti
Toto mi rozprávala kamarátka Radka. Už ani nevedela, kde k tej „informácii“ prišla, ale pri každej konverzácii na tému trvalej epilácie neváhala opakovať: „Vedela si, že keď si budeš tam dole epiláciu IPL robiť pravidelne, budeš neplodná? Preto výrobcovia na baleniach vždy uvádzajú, že sa ich IPL epilátor nesmie používať počas tehotenstva a dojčenia.“ No a keď už som dúfala, že bude mlčať, spustila nanovo…