Ako sa správne oholiť bez podráždenia a vyrážok

holenie nôh, správne holenie, oholená pokožka

 

Vyrážky, citlivá pokožka a podráždenie po holení? Že vám to niečo hovorí? Hoci je dnes holenie každodenná súčasť skrášľujúcej rutiny, veľa žien stále nevie, ako sa týmto problémom vyhnúť. Poradíme vám, ako mať hladkú pokožku bez chĺpkov a začervenania.

Máme pre vás ľahké tipy a triky, ako sa oholiť správne a bez podráždenia a následne pokožku upokojiť pomocou účinných prípravkov.

Doprajte si čas

Veľa žien robí tú chybu, že sa začnú holiť v sprche či vani často ešte predtým, než pokožku vôbec navlhčia. To je ale chyba, koža musí trochu zmäknúť a póry sa musia otvoriť, aby sa chĺpky ľahšie odstraňovali. S holením preto vždy začínajte až keď strávite nejaký čas v sprche či kúpeli. Teplá voda pomôže otvoriť póry, holenie pôjde oveľa ľahšie a predídete tak vyrážkam

po holení. Keď to navyše urobíte večer, doprajete pokožke aj dostatočný čas na regeneráciu.

Nehoľte sa na sucho

To najhoršie, čo môžete urobiť, je, že sa budete holiť na sucho. Na holenie vždy použite penu či gél, ktorý pokožku zvláčni, zmäkčí chĺpky a uľahčí kĺzanie žiletky. Je to jednoduchá zásada, ako nemať po holení vyrážky. Vyskúšajte jemný gél na holenie pre ženy Gilette Satin Care Olay Violet Swirl. Chĺpky hoľte vždy v smere rastu, odstránite ich rovnako precízne a navyše predídete vzniku vyrážok a zbytočného podráždenia pokožky.

Náš tip: Ak nemáte poruke penu na holenie, môžete použiť aj sprchovú penu. Vyskúšajte ošetrujúcu sprchovú penu Radox Feel Vibrant. Službu vám prípadne urobí aj partnerov olej na holenie a fúzy Lab Series Shave.

Znížte podráždenie

Ak máte veľmi citlivú pokožku a vyrážky po holení sú u vás na dennom poriadku, potom budú vhodnejšie elektrické holiace strojčeky. Sú totiž šetrnejšie ku koži a pri holení s nimi predídete vyrážkam a začervenaniu. Výhodou je aj to, že sa dajú použiť na sucho aj na mokro a nemusíte riešiť otupenie. Dámsky holiaci strojček Philips SatinShave Advanced BRL 140 sa ľahko prispôsobí krivkám tela, citlivo oholí podpazušie a oblasť bikín a dá sa použiť aj v sprche. Vďaka strojčeku sa tak vyrážky po holení a podráždená koža stanú minulosťou.                                                                                                         

Bojujte proti zarastaniu chĺpkov

Deň či dva predtým, než sa oholíte, si urobte dôkladný telový peeling.

Odstránite nielen odumreté bunky, ale uvoľníte aj zarastajúce chĺpky a holenie bude precíznejšie. Ak chcete šetriť čas a zabiť dve muchy jednou ranou, skúste dámsky holiaci strojček Braun Lady Style 5560, ktorého súčasťou je aj exfoliačný vankúšik.

hladká pokožka, krásne nohy, holenie,

Zatočte s vyrážkami po holení

Najčastejšou príčinou vyrážok a zlého oholenia je tupá žiletka. Pýtate sa, ako sa holiť žiletkou? Zásada číslo jedna je žiletku pravidelne zhruba po mesiaci meniť. Ak máte strojček s holiacou hlavicou, vymeňte ju, hneď ako sa opotrebujú zvlhčujúce pásky a otupia sa čepieľky. Po každom použití nezabudnite žiletku dôkladne opláchnuť a potom ju skladovať na suchom mieste. Predídete tak predčasnému otupeniu žiletky a nedáte šancu baktériám, ktoré sa vo vlhku množia jedna radosť.

 

Skúste holiaci strojček + náhradné hlavice Gilette Venus Swirl Extra Smooth. Vďaka extra výkyvnej hlavici s ním ľahko oholíte aj horšie dostupné miesta. Po holení pokožku vždy ošetrite upokojujúcim krémom bez parfumácie. Trebárs hydratačné mlieko pre suchú až veľmi suchú pokožku CeraVe Moisturizers skvele poslúži ako upokojujúci krém po holení.

Ako sa správne holiť na intímnych miestach

Koža v slabinách je veľmi tenká a citlivá a často sa práve tu tvoria po holení vyrážky. Preto si kúpte špeciálny strojček, napríklad holiaci strojček + vodoodolný zastrihávač pre oblasť bikín 2 v 1 Wilkinson Sword Hydro Silk.

Ak staviate na klasické holenie, nikdy sa nehoľte na sucho a použite prípravok na uľahčenie holenia. Pena na holenie Saffee Face & Body má extra jemné zloženie bez farbív a parfumácie a chĺpkov vás zbaví bez podráždenia a vyrážok. Po holení pokožku vždy upokojte trebárs ľahkým gélom s Aloe vera, ako je Holika Holika Aloe 99%.

Náš tip: Na upokojenie môžete použiť aj čistý kokosový olej či bambucké maslo, napríklad 100 % bambucké maslo Purity Vision.

Teraz už viete, ako sa správne oholiť. Dokonale hladké nohy sú snom každej ženy, zaraďte preto pravidelné holenie do svojich skrášľujúcich rituálov a nikdy nezabudnite na následnú a upokojujúcu starostlivosť. S hladkou pokožkou sa budete cítiť nielen lepšie, ale budete mať aj istotu, že vás žiadna situácia nezastihne nepripravenú.