Prejsť na hlavný obsah

Pomáhame Ukrajine

Situácia na Ukrajine je ľudskou tragédiou a my v Notine hlboko súcitíme so všetkými, ktorých sa to dotklo. Táto vojna má obrovský vplyv na život miliónov ľudí a nám to nie je ľahostajné. Robíme a budeme robiť všetko, čo je v našich silách, aby sme pomohli a aspoň trošku zmiernili jej vplyv. 

Ako pomáhame

 • Začali sme zbierku na podporu organizácie UNICEF Česká republika a zapojili sme do toho aj našich zákazníkov. Takmer dva mesiace v košíku prispievali sumou 0,50 eur, a to hneď v 26 krajinách Európy. Akýkoľvek príspevok sme sľúbili zdvojnásobiť a 100 % vybraných prostriedkov darovať na pomoc deťom a rodinám zasiahnutým vojnou na Ukrajine. Do tejto zbierky nám zákazníci poslali viac než 205 000 príspevkov a spoločnými silami sa nám tak podarilo vybrať 224 270 eur, ktoré UNICEF Česká republika použije na cielenú pomoc priamo na Ukrajine.
 • „Kto rýchlo dáva, dvakrát dáva – v prípade krízových situácií to platí dvojnásobne. Pomoc spoločnosti Notino deťom postihnutým konfliktom na Ukrajine si nesmierne vážime. Zapojiť klientov a zdvojnásobiť vybranú sumu je krásny spôsob, ako umožniť pomáhať všetkým, ktorí aj na diaľku dokážu súcitiť s tými, čo potrebujú pomoc. Je to pre nás mimoriadne milé a cenné partnerstvo s českou spoločnosťou, ktorá rovnako ako UNICEF pôsobí medzinárodne. Vďaka získanej sume môžeme zaistiť pitnú vodu, výživu, teplé deky, prístrešie a ochranu deťom, ktoré to práve teraz najviac potrebujú. Ďakujeme,“ povedala Pavla Gomba, výkonná riaditeľka UNICEF v Českej republike.
 • Okamžite sme vyslali materiálnu pomoc v hodnote 250 000 €.
 • Ihneď sme do kľúčových miest doručili vyše 500 tisíc produktov materiálnej pomoci. Detská výživa, plienky, základné hygienické potreby alebo baliace materiály pomáhajú tam, kde treba: na ukrajinsko-slovenských hraniciach alebo v nemocniciach a centrách priamo na Ukrajine. 
 • Následne sme zorganizovali desiatky ďalších dodávok (viac než 250 000 produktov) materiálnej pomoci, ktorá mierila ako na hranice, tak aj priamo na Ukrajinu.

Nekončíme

 • Situácia sa dotkla aj našich ukrajinských kolegov. Zaistili sme pre nich podporu podľa ich individuálnych potrieb a pre ich rodiny obstarali ubytovanie. So všetkými sme v kontakte a riešime s nimi a ich blízkymi relokáciu či možné formy individuálnej pomoci.
 • Zabezpečujeme dopravu od hraníc s Ukrajinou. Prvé autá vyšli už cez víkend 26. a 27.2., keď sme súčasne vypravili aj prvé dodávky s humanitárnou pomocou.
 • Pomohli sme desiatkam rodín s ubytovaním a zaistením základných potrieb. A v pomoci naďalej pokračujeme.
 • Zriadili sme transparentný účet na pomoc našim kolegom, kam môžu prispievať všetci naši zamestnanci. Notino každý jeden príspevok strojnásobí.
 • Pripravujeme ďalšiu materiálnu pomoc. Situáciu naďalej sledujeme a chystáme spolu s ukrajinskými konzulátmi a neziskovými organizáciami ďalšie várky podpory. 
 • Pomáhame lokálnym organizáciám v Českej republike, ktoré zaisťujú pobyt, ubytovanie a zabezpečenie pre všetkých, čo to potrebujú.

Sme radi, že v tejto ťažkej chvíli stojíme pri sebe a ďakujeme, že pomáhate s nami.