RECENZIA: Makeup Revolution – revolučná novinka z Londýna

Makeup Revolution je horúca kozmetická novinka z Londýna. Táto značka vznikla v marci minulého roka. Aj za tento krátky čas si však stihla získať srdcia mnohých žien a rozšíriť svoje portfólio produktov na viac ako 300 kozmetických výrobkov. Doménou Makeup Revolution je dekoratívna kozmetika. Ponúka však aj doplnkový sortiment: odličovacie prípravky a taktiež starostlivosť o kozmetické štetce.

dekoratívna kozmetika

Medzi najpredávanejšie a najobľúbenejšie Makeup Revolution patria paletky očných tieňov. Tie si môžete vybrať v mnohých farebných prevedeniach, od neutrálnych hnedých tónov až po žiarivé neónové farby. Základné paletky obsahujú 12 tieňov, ale Makeup Revolution ponúka aj veľké paletky s desiatkami tieňov.

Najviac ma zaujali paletky Iconic 1, 2, 3, ktoré, pravdepodobne zámerne, pripomínajú jedny z najslávnejších očných tieňov. Nakoniec som siahla po Iconic 2, ktorá mi svojou farebnou škálou pripadala najuniverzálnejšia. Páči sa mi vzhľad paletky a oceňujem, že tiene nie sú v klasických okrúhlych kalíškoch, ale sú poukladané vedľa seba v dlhých obdĺžnikoch. Je to príjemná zmena, ktorá však pri používaní tieňov vôbec neprekáža

Paletka je koncipovaná prevažne z hnedých tónov, ktoré sú doplnené zlatou, šedou a čiernou - tá nesmie chýbať v žiadnej správnej paletke. Dva tiene sú matné a zvyšných desať je perleťových. Musím priznať, že som trochu sklamaná z matných tónov. Ich pigmentácia je veľmi slabá. Nakoniec som pre ne však využitie našla. Sú vhodné na rozjasnenie miest pod obočím, prípadne na rozotrenie tieňov do stratena Na celé viečko sú však omnoho lepšie trblietavé tiene. S tieňmi sa veľmi dobre pracuje a nanášanie zvládne aj začiatočník. Na viečko sa nanášajú rovnomerne, nedrobia sa , pekne sa do seba zapracovávajú a hlavne vydržia celý deň. Samozrejme odporúčam použitie bázy pod očné tiene. (Vyskúšajte napríklad moju obľúbenú od Artdeco.)

Kombinácia farieb v paletke je veľmi vydarená. Na denné líčenie som si obľúbila kombináciu svetlej šedej a  tlmenej hnedej. Pre špeciálnu príležitosť je úžasné spojenie zlatej a čiernej.

makeup revolution blogerka

Makeup Revolution však ponúka veľa ďalších možností.. Vyskúšala som aj lícenku, ktorú mám v odtieni Wow. Na lícenkách najviac oceňujem cenu, pretože za cenu okolo 1,60 € si ju môže dovoliť naozaj každá z vás a je to napríklad ideálna príležitosť, pokiaľ si nie ste istá výberom odtieňa. Za takú nízku cenu si ich môžete kúpiť viac a vyskúšať si, ktorá bude najlepšia k vášmu odtieňu pleti. Ja som siahla po jednom z najvýraznejších odtieňov a neľutujem. Lícenka je naozaj dobre pigmentovaná a musí sa nanášať opatrne, aby to človek neprehnal. Výsledok však stojí za to. Pôsobí prirodzene, nedrobí sa a na lícach je dobre viditeľná aj po dlhom pracovnom dni. Odporúčam na ňu používať jemnejší štetec. Ak použijete príliš hrubý štetec, môže sa lícenka drobiť, čo vám znepríjemní jej použitie.

 

Aby váš výsledný look dlho vydržal, Makeup Revolution ponúka ešte jednu vychytávku, a tou je fixačný sprej na make up. Sprej stačí zľahka nastriekať na tvár zo vzdialenosti aspoň 15 cm. Na tvár sa vám znesie ľahučká hmla, ktorá rýchlo zaschne a váš make up vydrží nedotknutý až 8 hodín. Obsahuje hodvábne zložky, takže je na tvári príjemný preto si ani nevšimnete, že ste ho použli. Napriek tomu jeho službu oceníte. Sprej vašu pleť ochráni pred teplom, vlhkom a aktuálnymi mrazmi. A ako je už pri Makeup Revolution zvykom, sprej získate za sympaticky nízku cenu.

Myslím si, že kozmetika Makeup Revolution sa naozaj vydarila a za rozumné ceny získate kvalitnú kozmetiku, s ktorou sa dobre pracuje a ktorá navyše dlho vydrží. A ďalšou výhodou je široká škála odtieňov, z ktorej si vyberie naozaj každý.