Prejsť na hlavný obsah

Rutina v starostlivosti o pleť pre mužov

 Vybudujte si správnu rutinu starostlivosti o mužskú pleť

 Nie je to žiadna veda, chce to len osvojiť si základné pravidlá a vytipovať si pleťovú kozmetiku pre mužov, ktorá sadne priamo typu a štruktúre vašej pleti. Dajme spolu pevné základy rutinnej starostlivosti, ktorá bude šitá na mieru vašim potrebám a zaistí vám zdravú a žiarivú pokožku.

1. krok - Čistenie

Veľa chlapov chybuje už v základe, čo je správne čistenie. Berte na vedomie, že mužská pleť vylučuje dvakrát viac mazu, a preto sa na nej ľahšie usadzujú nečistoty. Začnite si ju čistiť dvakrát denne – ráno a večer. Vyhnete sa suchosti, svrbeniu a akné.

Existuje more produktov, ktoré tvár hydratujú, osviežia a zbavia prebytočného kožného mazu. Bude to chcieť len trochu pátrať, niektorí z nás majú pleť suchšiu, mastnejšiu, citlivejšiu alebo zmiešanú. Ale nebojte sa, na každom produkte je jasne napísané, či je pre vás ten pravý, a väčšina z nich sú pre všetky typy pleti. Vyskúšajte aj vychytávky ako čistiaci prístroj s protivráskovým účinkom Luna™ 3 for Men od FOREO. Ten si poradí aj s hrubšou mužskou pleťou, premasíruje ju, stimuluje prietok krvi a pripraví tvár na následnú pleťovú starostlivosť a hladké oholenie.

2. krok - pleťové sérum

Asi nikto z nás sa občas nevyhne hektickému dňu v práci, znečistenému prostrediu alebo príležitostnému poháriku navyše, čo pokožke úplne neprospieva.

No pleťové séra vrátia pleti pružnosť, predchádzajú vzniku vrások a odstránia známky únavy. Stačí pár kvapiek plných účinných látok, ktoré spoľahlivo preniknú do najhlbších vrstiev pokožky, a môžete nasadiť výraz plný žiary a energie.

3. krok - Hydratácia

Už len obyčajná voda má na pleť blahodarný vplyv. Odplavuje toxíny, obnovuje pokožku a udržuje optimálnu vlhkosť. Pri dehydratácii dochádza k tvorbe vrások a rôznym poškodeniam pleti. Vypite 8 – 10 pohárov vody denne a budete sa čudovať, akú budete mať jemnú a rozžiarenú tvár.
 
A samozrejme máte k dispozícii celú plejádu produktov, ktoré spoľahlivo hydratujú, posilňujú, upokojujú a napínajú. Za pozornosť stoja denné a nočné pleťové krémy pre mužov. Stačí jedenkrát denne pár minút na nanesenie pre veľa rokov so zdravou a žiarivou kožou.

4. krok - Anti-age

Aj keď muži zrejú do krásy, neuškodí zamerať sa na niečo, čo trochu pretočí biologické hodiny. Nech vám tipujú o desať rokov menej s protivráskovými krémami, omladzujúcimi sérami a komplexnou revitalizačnou starostlivosťou. Opäť si stačí vyhradiť chvíľku pri rannej alebo večernej hygiene a naniesť prípravok na vyčistenú pleť. Vaše budúce ja vám za to bude neskutočne vďačné. 
 
A ak chcete starostlivosť posunúť na vyšší level, do pánskej rutiny patria aj pleťové masky a peelingy, ktoré pokožku zbavujú odumretých buniek a zaisťujú komplexné hĺbkové čistenie.