Prejsť na hlavný obsah

Bambucké maslo

Bambucké maslo, niekdy nazývané aj karité alebo shea butter, pôsobí na prvý pohľad ako beztvará žltkastá hmota tuku. Nenechajte sa však mýliť jeho vzhľadom, kúsok tohto „afrického zlata“ získavaného z orechov posvätných afrických stromov by vo vašej kúpeľni rozhodne nemal chýbať, má totiž blahodarné účinky.

 

História jeho využívania je dlhá, tento prírodný zázrak bol vyvažovaný zlatom už od čias kráľovnej Nefertiti, ktorá mu vďačila za hodvábne hladkú pokožku. Svoje miesto si rýchlo našiel tak v kozmetickom, ako aj v potravinárskom priemysle, surové bambucké maslo je totiž nutrične veľmi bohaté, plné nasýtených mastných kyselín a vitamínov a spektrum jeho využitia je naozaj nekonečné.

Vlastnosti bambuckého masla

Bambucké maslo patrí medzi prírodné poklady. Snúbia sa v ňom totiž tak regeneračné, ako aj skrášľovacie vlastnosti, ktoré sa pri jedinej surovine nájdu skôr výnimočne. Vďaka vysokému obsahu mastných kyselín pôsobí blahodarne na pokožku, vitamíny zas pomáhajú udržiavať pružnosť pleti a zbavovať ju vrások. Katechíny a antioxidanty pomáhajú rýchlej regenerácii raniek a liečbe kožných problémov.

Účinky bambuckého masla na pleť

 • Pomáha regenerácii kožných buniek a podporuje tvorbu kolagénu vďaka obsahu vitamínu A, ktorý pôsobí priaznivo v boji proti vráskam.
 • Navracia pokožke pružnosť a pevnosť vďaka vysokému množstvu nasýtených mastných kyselín.
 • Pôsobí ako mierna ochrana proti slnečnému žiareniu (UV faktor 3 – 4) vďaka obsahu vitamínu E.
 • Pomáha pri akné a vracia pleti prirodzenú krásu.
 • Urýchľuje regeneráciu jaziev, popálenín, štípancov od hmyzu a upokojuje alergické reakcie na pokožke.
 • Odporúča sa pri problémoch so psoriázou, dermatitídou a atopickým ekzémom.
 • V zimnom období pôsobí ako ochranný štít proti chladu a vlhku, neupcháva póry a je vhodné na každodenné použitie.

Účinky bambuckého masla na vlasy

 • Pomáha k lepšiemu rastu vlasov a vyživeniu vlasových korienkov.
 • Odstraňuje lupiny a priaznivo pôsobí na suchú pokožku hlavy.
 • Pomáha navracať hydratačnú rovnováhu nadmerne mastnejúcim vlasom a pokožke hlavy.
 • Prepožičiava vlasom zdravý lesk a ošetruje tak rozštiepené končeky.
 • Vytvára na vlasoch ochranný filter proti škodlivým vplyvom slnečného žiarenia.
 • V zime chráni vlasy pred mrazom a vlhkom.
 • Ošetruje vlasy často zaťažované fénovaním a žehlením.

Kozmetika s bambuckým maslom

Bambucké maslo je vhodné na úplne všetky typy pleti, od suchej cez normálnu, mastnú až po silne aknóznu pleť. Pokožku nezaťažuje a neupcháva póry, preto je vhodné na každodenné použitie. Pri každom type pleti skôr záleží na použitom množstve a zvolených produktoch.

Čisté bambucké maslo nanášajte vždy na vlhkú pleť aj vlasy a čím väčší sklon má vaša pokožka mastnieť, tým menej masla použite. Môžete použiť nerafinované alebo rafinované bambucké maslo, bio bambucké maslo, ktoré je prečistené, zjemnené a jednoduchšie sa roztiera. Vyskúšajte napríklad Saloos bambucké maslo v praktickom balení vhodnom aj na cesty.

Krémy s bambuckým maslom na tvár aj telo nanášame minimálne dvakrát denne, čo pomáha stimulovať tvorbu kolagénu a elastínu, ktoré sa podieľajú na pevnosti kože. Obnovou proteínových štruktúr dôjde k spomaleniu procesu starnutia buniek. Sprchovacie gély a tekuté mydlá na ruky s bambuckým maslom zaistia kvalitnú starostlivosť a výživu pokožky aj počas každodenného sprchovania a častého umývania rúk.

O suché a poškodené vlasy sa už počas prvého umývania postarajú vyživujúce masky na vlasy s bambuckým maslom, ktoré sú často doplnené o ďalšie vzácne látky starajúce sa o zdravie vašich vlasov. V kabelke by vám nemal chýbať tiež nevyhnutný pomocník v starostlivosti o citlivú pleť pier. Vyskúšajte napríklad Purity Vision bambucké maslo na pery.

Na notino.sk nájdete širokú ponuku produktov s bambuckým maslom, vyskúšajte jeho zázračné účinky na vlastnej koži aj vy!

celý text skryť text