Prejsť na hlavný obsah

Kozmetika so zlatom: zlaté masky a krémy

Účinky zlata na pleť poznali už starí Egypťania, zlato sa spájalo s pomyselnou večnou mladosťou a vitalitou. V modernom kozmetickom priemysle si táto prírodná ingrediencia našla svoje miesto pred menej než 100 rokmi a dnes je považovaná za luxusnú zložku, ktorá pleti navracia mladosť a zdravie.

 

V kozmetike sa využíva koloidné zlato získané elektrolýzou mikročastíc zlata v demineralizovanej podobe.

Vlastnosti zlata

Zlato má silné antioxidačné účinky a dokáže pleti rýchlo navrátiť pružnosť a jas. Pravidelným používaním kozmetiky so zlatom dochádza aj k celkovému zlepšeniu stavu pokožky.

Účinky zlata na pleť

  • Chráni pleť pred oxidačnými procesmi a napomáha regenerácii pokožky.
  • Podporuje mikrocirkuláciu krvi a pomáha okysličovať vrchné vrstvy pleti.
  • Pomáha prečistiť pleť a urýchľuje odplavovanie toxínov.
  • Pôsobí ako štít proti nepriaznivým vplyvom zo životného prostredia.
  • Udržuje pokožku dokonale hydratovanú vďaka schopnosti viazať veľké množstvo vody.
  • Posilňuje steny cievok a napomáha obnove tkaniva. Pleť je vďaka tomu opäť pevná a pružná.

Kozmetika so zlatom

Zlato sa v pleťovej kozmetike nachádza v podobe drobných plátkov, často ide o mikročiastočky neviditeľné ľudským okom. Pokožka zlato veľmi ľahko a rýchlo vstrebá a naplno využije jeho blahodarné účinky. Nemusíte sa však báť nežiaduceho lesku a zlatistého nádychu, pleť budete mať dokonale rozjasnenú bez zlatého podtónu.

Na notino.sk nájdete široký výber produktov so zlatom, ktoré môžete zaradiť do pravidelnej starostlivosti o zrelú pleť. Denný zlatý krém s ochranným faktorom vytvorí na pleti ochranný štít proti škodlivinám z okolitého prostredia. Nočná starostlivosť so zlatom sa zase postará o regeneráciu a vyživenie pleti počas odpočinku. Zlatá maska na tvár bude luxusným začiatkom každého skrášľovania.

Kozmetika so zlatom, ktorá nezanechá žiadne zlatisté stopy, tajomstvo krásnej a žiarivej pleti tak bude len vaše. Zlatá pleťová maska, zlatý krém či zlatá maska na oči, objavte starostlivosť o pleť, ktorá vášmu rituálu krásy dodá punc!

celý text skryť text