Prebaľovacie podložky

Ako sa vyznať v podložkách na prebaľovanie

Uľahčite si každodenné prebaľovanie. Prebaľovacie podložky pre bábätko vám prezliekanie do čistého spríjemnia. Bábätko sa bude cítiť pohodlne a vy sa nemusíte báť nežiaduceho znečistenia nábytku.

Na čo slúži prebaľovacia podložka

Detská podložka na prebaľovanie patrí k tým súčastiam výbavy pre bábätko, ktoré sa určite vyplatí zo zoznamu neškrtať. Tu je len pár dôvodov, prečo je taká potrebná:

  • Pohodlie bábätka. Azda nie je nutné viac zdôvodňovať, prečo je komfort bábätka dôležitý. Mäkká príjemná podložka mu ho zaistí a s ním aj nevyhnutný pocit bezpečia.
  • Pohodlie maminky. Hlavne vo chvíľach, keď ste s dieťatkom mimo domova, vám správny typ prebaľovacej podložky celý proces výmeny plienky veľmi uľahčí.
  • Čistota. Podložka na prebaľovanie ochráni bábätko pred prípadným znečistením a zároveň zabránite nežiaducim škvrnám na povrchu pod ním.

Ako vybrať prebaľovacie podložky pre bábätká

To je otázka, ktorú si kladie veľa nastávajúcich maminiek. Nie je to však nič ťažkého. Zistite, čo ktorá prebaľovacia podložka dokáže a rozhodovanie bude oveľa ľahšie:

Jednorazové podložky na prebaľovanie

  • Ako už názov napovedá, táto prebaľovacia podložka sa po použití vyhadzuje a najviac ju oceníte vo chvíľach, keď ste mimo domova, napríklad na výlete, prechádzke, návšteve lekára atď.
  • Jednorazová podložka môže teda poslúžiť aj ako praktická prebaľovacia podložka na cesty. Vyrába sa z mäkkej vlákniny s hebkým povrchom hore a nepriepustným materiálom dole. Prebaľovacia podložka 70 x 50, prípadne 60 x 60 alebo 90 x 60 sú najčastejšie rozmery, s ktorými sa môžete stretnúť.

Náš tip: Ani jednorazové prebaľovacie podložky nemusíte hneď vyhadzovať, ak sa pri použití neušpinia. Navyše vám môžu poslúžiť aj ako ochrana lôžkovín – napr. tesne po kúpeli bábätka.

Cestovná prebaľovacia podložka

  • Ak z akéhokoľvek dôvodu nechcete pri cestovaní jednorazové prebaľovacie podložky alebo cestujete na dlhší čas, riešením je cestovná prebaľovacia podložka, ktorá je veľmi skladná a vhodná na opakované použitie.
  • Táto mäkká a zároveň nepremokavá prebaľovacia podložka vytvorí dostatočný priestor na prebalenie a podobne ako všetky ostatné typy ju kúpite v rôznych rozmeroch.

Mäkká prebaľovacia podložka

  • Ak máte pre bábätko pripravený prebaľovací pult alebo špeciálne určený stôl – teda podklad s pevnou doskou, mäkká prebaľovacia podložka bude tá pravá. Poslúži aj ako prebaľovacia podložka na práčku alebo na komodu.
  • Jej hlavnou funkciou je zmäkčiť povrch, aby sa bábätku ležalo pohodlne. Táto prateľná prebaľovacia podložka môže mať roztomilý vzor a je dostupná v mnohých veľkostiach.

Prebaľovacia podložka tvrdá, s pevnou doskou

  • Alebo aj prebaľovacia podložka na postieľku. Ak potrebujete prebaliť na akomkoľvek podklade, ktorému chýba pevné dno, tvrdá prebaľovacia podložka vám potrebnú plochu poskytne. Vďaka skoseniu z 2 alebo 3 strán, ktoré udrží bábätko na mieste, sa jej hovorí aj prebaľovacia podložka trojhranná.

Pred nákupom prebaľovacej podložky si premyslite, kde budete bábätko prebaľovať, a podľa toho vyberte tú pravú. Je dosť možné, že nebude len jedna. Látková podložka na prebaľovací pult bude užitočná doma, jednorazové prebaľovacie podložky budú zase nenahraditeľné, keď vyrazíte von. Teraz už len stačí vybrať motív, ktorý sa vám bude najviac páčiť.

Tip: Vyberte si k prebaľovacej podložke aj zásobu látkových plienok alebo detské vlhčené obrúsky!