Koenzým Q10

Koenzým Q10, niekedy nazývaný vitamín Q, označuje sýto žltú látku, ktorá je bez chuti aj zápachu. Táto nenápadná látka podobná vitamínom je však dôležitá pre vznik energie v našich bunkách. Koenzým Q10 sa prirodzene vyskytuje v našom tele, kde pôsobí aj ako antioxidant, a ochraňuje bunky pred predčasným starnutím a toxínmi. S vekom však produkcia prírodného koenzýmu Q10 klesá (už po 20. roku) a je dôležité ho pleti pravidelne dodávať, aby nestratila prirodzenú pružnosť a mladistvý vzhľad.

 

Vlastnosti koenzýmu Q10

Koenzým Q10 pôsobí ako silný antioxidant, chráni bunky pred pôsobením voľných radikálov, ktoré vznikajú pri zvýšenej psychickej aj fyzickej záťaži, strese a nezdravej životospráve. Pomáha udržiavať správnu funkciu pokožky a rýchlo regenerovať poškodené bunky.

Účinky koenzýmu Q10 na pleť

  • Slúži ako prevencia proti vráskam a bojuje proti predčasnému starnutiu pokožky.
  • Pomáha regenerácii kožných buniek a podporuje tvorbu kolagénu a elastínu v pleti. Znižuje tak viditeľnosť vrások v každom veku.
  • Navracia pokožke pružnosť a pevnosť a pomáha zachovať mladistvý vzhľad pleti.
  • Pomáha pri ekzémoch a zápaloch a podporuje správnu funkciu pokožky.

Kozmetika s koenzýmom Q10

Koncentrácia koenzýmu Q10 nachádzajúceho sa v tkanivách nášho tela sa s vekom rýchlo znižuje a jeho dodatočné doplňovanie by sa malo stať súčasťou pravidelnej starostlivosti o našu pokožku. Majte však na pamäti, že dlhodobé nadmerné používanie produktov s koenzýmom Q10 môže spomaliť prirodzenú produkciu koenzýmu v ľudskom tele a je dôležité zvoliť správne produkty s ohľadom na náš vek a stav pokožky.

Pleťové séra, masky a krémy s koenzýmom Q10 pomáhajú regenerovať pokožku, vyhladiť pleť a vrátiť jej sviežosť a jas. Koenzým je vhodný pre všetky typy pleti, a dokonca je veľmi dobre znášaný na citlivej pokožke, pretože ide o prirodzenú látku pre naše telo.

Koenzým Q10 je nenahraditeľným pomocníkom v starostlivosti o pokožku a vo vašej kúpeľni by rozhodne prípravky s jeho obsahom nemali chýbať. Na notino.sk nájdete celý rad produktov, ktoré budú jemne ošetrovať vzhľad vašej pleti aj pokožky celého tela, či už s bojom proti vráskam ešte len začínate, alebo ošetrujete zrelú pleť.

celý text skryť text

Máte vybrané
  • Koenzým Q10
Filter
cenové rozpätie

Pre koho?
Darčeky a akcie
Hodnotenie
  •   54
  •   19
  •   5
  •   1
Najpredávanejšie