Prejsť na hlavný obsah

Koenzým Q10

Koenzým Q10, niekedy nazývaný vitamín Q, označuje sýto žltú látku, ktorá je bez chuti aj zápachu. Táto nenápadná látka podobná vitamínom je však dôležitá pre vznik energie v našich bunkách. Koenzým Q10 sa prirodzene vyskytuje v našom tele, kde pôsobí aj ako antioxidant, a ochraňuje bunky pred predčasným starnutím a toxínmi. S vekom však produkcia prírodného koenzýmu Q10 klesá (už po 20. roku) a je dôležité ho pleti pravidelne dodávať, aby nestratila prirodzenú pružnosť a mladistvý vzhľad.

 

Vlastnosti koenzýmu Q10

Koenzým Q10 pôsobí ako silný antioxidant, chráni bunky pred pôsobením voľných radikálov, ktoré vznikajú pri zvýšenej psychickej aj fyzickej záťaži, strese a nezdravej životospráve. Pomáha udržiavať správnu funkciu pokožky a rýchlo regenerovať poškodené bunky.

Účinky koenzýmu Q10 na pleť

  • Slúži ako prevencia proti vráskam a bojuje proti predčasnému starnutiu pokožky.
  • Pomáha regenerácii kožných buniek a podporuje tvorbu kolagénu a elastínu v pleti. Znižuje tak viditeľnosť vrások v každom veku.
  • Navracia pokožke pružnosť a pevnosť a pomáha zachovať mladistvý vzhľad pleti.
  • Pomáha pri ekzémoch a zápaloch a podporuje správnu funkciu pokožky.

Kozmetika s koenzýmom Q10

Koncentrácia koenzýmu Q10 nachádzajúceho sa v tkanivách nášho tela sa s vekom rýchlo znižuje a jeho dodatočné doplňovanie by sa malo stať súčasťou pravidelnej starostlivosti o našu pokožku. Majte však na pamäti, že dlhodobé nadmerné používanie produktov s koenzýmom Q10 môže spomaliť prirodzenú produkciu koenzýmu v ľudskom tele a je dôležité zvoliť správne produkty s ohľadom na náš vek a stav pokožky.

Pleťové séra, masky a krémy s koenzýmom Q10 pomáhajú regenerovať pokožku, vyhladiť pleť a vrátiť jej sviežosť a jas. Koenzým je vhodný pre všetky typy pleti, a dokonca je veľmi dobre znášaný na citlivej pokožke, pretože ide o prirodzenú látku pre naše telo.

Koenzým Q10 je nenahraditeľným pomocníkom v starostlivosti o pokožku a vo vašej kúpeľni by rozhodne prípravky s jeho obsahom nemali chýbať. Na notino.sk nájdete celý rad produktov, ktoré budú jemne ošetrovať vzhľad vašej pleti aj pokožky celého tela, či už s bojom proti vráskam ešte len začínate, alebo ošetrujete zrelú pleť.

celý text skryť text