Prejsť na hlavný obsah

Najlepšie bambucké maslo na pleť: recenzie

22. 5. 2025

Jana Krajčová

Čítanie na 7 minút

Striedate jeden pleťový krém za druhým a stále to nie je ono? Skúste sa vrátiť k jednoduchosti. Po zime veľmi vysušenú tvár som si niekoľko týždňov mazala rôznymi bambuckými maslami na pleť a… Nechajte sa prekvapiť výsledkami v recenziách!

Prečo vyskúšať bambucké maslo na pleť?

Najskôr ste o bambuckom masle už kadečo začuli (v starostlivosti o pokožku sa totiž používa už stáročia), ale keby náhodou: ide o tuk zo semien stromu maslovníka afrického. Dá prácu získať ho, ale stojí to za to. Je totiž bohatý na mastné kyseliny, vrátane kyseliny linolovej, olejovej alebo palmitovej a vitamíny (hlavne vitamín A a vitamín E) a má tak veľa skvelých vlastností. A presne kvôli tomuto sa prezýva africké zlato:

  • intenzívne hydratuje,
  • podporuje regeneráciu buniek,
  • zmierňuje začervenanie a podráždenie,
  • antioxidačné účinky,
  • podporuje tvorbu kolagénu a bojuje proti známkam predčasného starnutia,
  • je nekomedogénny a spája sa s ním len veľmi nízke riziko alergickej reakcie,
  • je vhodný pre všetky typy pleti.
Vyberte si najkvalitnejšie bambucké maslo

Najlepšie bambucké maslo na pleť: recenzie

Institut Karité Paris Rose Mademoiselle 98% Scented Shea Butter

Čo sa mi najviac páčilo: Moja kabelka má okrem rúžu a vreckoviek nového stáleho obyvateľa – bambucké maslo Institut Karité Paris Rose Mademoiselle 98% Scented Shea Butter. Zvládne vyriešiť suché okolie nosa, pery a ruky a nahradiť tak niekoľko produktov, ktoré som so sebou inak nosila.

Výhody: Praktická veľkosť, vďaka ktorej sa zmestí naozaj kamkoľvek, je tu jednoznačne super bonusom. Väčšina bambuckých masiel je bez parfumácie (a nič proti tomu), ale toto má jemnú kvetinovú vôňu, ktorú som si aj s dizajnovým obalom zamilovala. Krásne sa roztiera, rýchlo vstrebáva, proste všetko, ako má byť.

Nevýhody: Jediné, čo by ma odradilo od ďalšieho nákupu, je cena.

Dr. Feelgood BIO and RAW

Čo sa mi najviac páčilo: Najprv sa mi maslo Dr. Feelgood BIO and RAW zdalo o niečo hustejšie než ostatné a roztieranie šlo trochu ťažko. Mala som tak obavu z toho, ako sa do pokožky vstrebe. Zbytočne. Možno za to mohla moja naozaj suchá pleť, ale vsakuje raz-dva, nezanecháva žiadny mastný film, len pocit príjemnej hebkosti. A palec hore dávam aj za bio a raw kvalitu.

Výhody: Maslo je lisované za studena, takže v ňom zostávajú všetky prospešné látky. Tiež je bez akýchkoľvek ďalších prísad a parfumácie a dostanete ho tak „naservírované“ v tej najčistejšej podobe. A skvele vychádza aj cenovo. 

Nevýhody: Maslo má trochu netypickú vôňu, ktorá mne osobne nevadila, ale najskôr nesadne každému.

Ďalšie poklady s bambuckým maslom

Saloos BioKarité

Čo sa mi najviac páčilo: Zo všetkých masiel sa mi so Saloos BioKarité pracovalo najpohodlnejšie. Podľa mňa má mierne „lepivú“ konzistenciu, ktorá sa ľahko naberá a roztiera a vôbec ho netreba zahrievať v rukách. Stalo sa mojím favoritom na noc, do rána totiž na pleti odvedie poriadny kus práce. A neprebúdzať sa so stiahnutou tvárou je super pocit!

Výhody: Aj v tomto prípade ide o 100 % bambucké maslo v biokvalite, čo je jednoznačne plus. Navyše je v balení vhodnom aj na cesty a to sa vždy hodí.

Nevýhody: Maslo sa o niečo dlhšie vstrebáva. Ak si na neho budete chcieť ráno naniesť make-up, počítajte s tým. 

Soaphoria Organic Shea Butter To Go

Čo sa mi najviac páčilo: Maslo Soaphoria Organic Shea Butter To Go so mnou zvládlo zaťažkávaciu skúšku v podobe odretého nosa počas poriadnej nádchy a ja mu za to ďakujem! Jasné, možno by sa podobne dobre darilo aj jeho konkurentom, ale urobilo proste dojem. 

Výhody: Má naozaj hutnú konzistenciu, ale pritom ho na pleti necítite. Aj tu musím vyzdvihnúť sympatické balenie s veľkosťou „tak akurát“ (v preklade: super na cesty aj každodenné použitie na tvár) a aj bio a organickú kvalitu.

Nevýhody: Nemám žiadne výhrady

Tip: Bambucké maslo sa hodí nielen na tvár, ale poteší aj celé telo. Vyskúšajte ho trebárs na tvrdé päty, nechtovú kožtičku alebo strie!

 

Bielenda Vegan Friendly Shea

Čo sa mi najviac páčilo: Ak nehľadáte čisté bambucké maslo, ale stačí vám, že je táto ingrediencia v zložení, mám pre vás na záver jednu „lahôdku“: telové maslo Bielenda Vegan Friendly Shea. Zariadilo perfektnú bodku za mojím každodenným bambuckým rituálom a jeho zamatovo hebučkú (ale hustú) konzistenciu si zamilujete. Rovnako zamatová a hebučká totiž po nanesení bude aj pokožka celého vášho tela.

Výhody: Popri bambuckom masle obsahuje aj olivový olej, takže má maximálne vyživujúce, hydratačné a zjemňujúce účinky. Maslo má super cenu a aj vôňu, ktorá je nevtieravá, jemná a hrejivá. Rýchlo sa vstrebáva a po nanesení môžete hneď zaľahnúť do perín.

Nevýhody: Snáď len drobnosť – pomerne ľahko sa dá prehliadnuť, že ide o telové, nie čisté bambucké maslo, tak pozor na to.

Najlepšie bambucké maslo objavené. A nie jedno! Konečne som sa zbavila šupiniek a suchosti po zime. Chcete tiež? Tak si vyberte niektoré maslo z recenzií a poctivo sa mažte.