Prejsť na hlavný obsah

Antioxidanty v kozmetike

Čo sú antioxidanty? Vonkajšie faktory, ako rýchly životný štýl, UV žiarenie alebo stres, spôsobujú až 80 % predčasného starnutia pleti. Na pleť neustále útočia škodlivé voľné radikály, ktoré urýchľujú starnutie buniek, spôsobujú úbytok kolagénu a elastínu v pleti, tvorbu vrások a pigmentových škvŕn.

Antioxidanty však stoja v obrannej línii a dokážu pleť účinne chrániť pred vonkajším zaťažením, bojujú proti pôsobeniu voľných radikálov a proti oxidačnému stresu.

 

Medzi najsilnejšie antioxidanty patria vitamíny, napríklad vitamín C, vitamín E, retinol, betakarotén. Ďalšie pleti prospešné látky sú zinok a selén, silný antioxidant je koenzým Q10 a podobne. Čo dokážu?

Vlastnosti antioxidantov

Antioxidanty neutralizujú škodlivé pôsobenie voľných radikálov, vytvárajú ochrannú bariéru a zabraňujú nežiaducemu starnutiu pleti.

Antioxidanty na pleť

  • Posilňujú antioxidanty v pleti už obsiahnuté.
  • Chránia bunky pred oxidáciou a degeneratívnymi zmenami.
  • Zabraňujú poškodeniu bunkových zložiek kolagénu a elastínu, čím spomaľujú proces predčasného starnutia pleti.
  • Prispievajú k lepšej regenerácii pleti.
  • Pomáhajú vyhladiť vrásky a bojujú proti pigmentovej nerovnosti pleti.

Antioxidanty v kozmetike

Prírodné antioxidanty sú látky telu prirodzené, ich množstvo v organizme je však príliš malé. Ak túžite po zdravej pleti bez vrások, doplňujte ich pravidelne pomocou vhodnej kozmetiky s antioxidantmi.

Zamerajte sa prevažne na antioxidačnú kozmetiku, ktorá je obohatená o komplex účinných antioxidantov aj o ďalšie prospešné látky zabraňujúce starnutiu pokožky. Antioxidanty by nemali chýbať v nočnej kozmetike a v denných krémoch. Ak potrebujete naozaj intenzívnu omladzujúcu dávku, siahnite po regeneračných pleťových maskách a sérach s antioxidantmi.

Ak sa chystáte na slniečko, doprajte pleti ochranný antioxidačný krém na opaľovanie. Po opaľovaní ju ošetrite hydratačným krémom s antioxidantmi a obsahom ďalších vyživujúcich a upokojujúcich látok. Pozornosť odporúčame venovať aj antioxidačnej vlasovej kozmetike, ktorá v lete chráni vlasy pred vysúšaním a blednutím farby a v zime bojuje proti nepriaznivým vplyvom mrazivého počasia.

Skutočne širokú ponuku antioxidačných sér, masiek a hydratačných krémov s antioxidantmi nájdete jedine na notino.sk. Spomaľte starnutie pleti a doprajte jej dávku elixíru mladosti, ktorá bude udržovať pokožku dlho krásnu, bez vrások a nepríjemnej pigmentácie.

Zaujímajú vás zložky kozmetiky? Prečítajte si, čo dokážu trebárs ceramidy alebo termálna voda!

celý text skryť text