Prejsť na hlavný obsah
Nominal Cereálna kaša Nomík instantná kaša bez lepku
Nominal Cereálna kaša Nomík instantná kaša bez lepku
Alergényneobsahuje alergény
Alergény – obsahuje stopyneobsahuje stopy alergénov
Špecifiká a obmedzeniabez laktózy, bez lepku, bez pridaného cukru, bez konzervantov
Veľkosť baleniaStredné balenie

Hľadáte rýchlu desiatu, nutrične vyvážené raňajky? Držíte bezlepkovú diétu? Potom je naša kaša Nomík to, čo Vám odporúčame. Kaša je vyrobená z dvoch prirodzene bezlepkových surovín, prosa a ryže. Pretože na jej výrobu používame ryžu lúpanú (bielu), má nížší obsah vlákniny a je veľmi šetrným zdrojom energie vo forme komplexných sacharidov. Vďaka týmto vlastnostiam je vhodná aj pre tých, ktorí zo zdravotných dôvodov musia množstvo vlákniny v strave obmedziť. Obilniny vopred šetrne tepelne spracujeme tak, aby sa už nemuseli variť a kaša bola hotová za pár minút. Zachovajú si však svoju výživovú hodnotu. Kaša má jemnú konzistenciu, príjemnú chuť a ľahkú stráviteľnosť.

Spôsob prípravy:
Kašu Nomík si môžete pripraviť podľa svojich vlastných predstáv. Je len na Vás, čím si ju ochutíte alebo ako bude hustá. Vy si volíte, čím si ju osladíte a aká sladká bude.
Kašu si môžete pripraviť doma, na návšteve s priateľmi, alebo aj na cestách.

Pár tipov pre jej prípravu:
Kaša môže zmiešať s horúcim mliekom, orechovým mliekom (kokosovým, mandľovým, aj.), rastlinným mliekom, ale aj s vodou či jogurtom. Na sladenie nie je len cukor, ponúka sa med, javorový sirup, obilné sirupy apod., ale prirodzene sladkastú chuť má aj bežné mlieko. Ku kaši sa hodia všetky druhy ovocia, najlepšie čerstvé, dobre ochutia aj sušené. Hodiť sa môže aj trocha korenia, škorica je samozrejmosťou, ale vyskúšať sa dá napr. štipka klinčekov a iné. Nesmieme zabudnúť na oriešky a semienka. Pre maškrtné jazýčky môžeme pridať kvalitnú čokoládu či domácu zavareninu.
Nezabudnite, že si hustou kaše môžete pripraviť aj "naslano", potom sa do nej hodia napr. nejaké zelené bylinky alebo cesnak.

NominalCereálna kaša Nomík instantná kaša bez lepku

4×
300 g

Tento produkt nie je momentálne k dispozícii | Kód: NMN00164