Prejsť na hlavný obsah

Ako si vybieliť zuby

So širokým úsmevom a bielymi zubami zažiarite v každej situácii! Ako ale vybieliť zuby, a pritom im neuškodiť? Zabudnite na domáce bielenie zubov citrónom alebo jahodami so soľou, ktorým si narušíte zubnú sklovinu a koledujete si o vyššiu citlivosť zubov. Stavte radšej na dôkladné čistenie a kvalitné prípravky na bielenie zubov, ktoré hravo a bez poškodenia odstránia povrchovú pigmentáciu, vrátane škvŕn od čaju, kávy alebo červeného vína. Zoznámte sa so spôsobmi, ako na biele zuby účinne, a pritom šetrne k zubnej sklovine. 

Bieliace sady na zuby

Predstavujú jednu z najefektívnejších metód, ako si doma rýchlo vybieliť zuby. Už po niekoľkých dňoch až dvoch týždňoch pravidelného používania sľubujú vybielenie aj o niekoľko odtieňov. V sadách nájdete gél s obsahom účinných bieliacich zložiek a v niektorých dokonca LED svetlo, ktoré podporí bieliaci účinok. Menšou nevýhodou sád je ich vyššia kúpna cena, ale výsledok určite stojí za to.

 

Ako používať sadu na bielenie zubov

Aplikátor naplníte bieliacim gélom, vložíte ho do úst a zľahka stlačíte zuby. Po uplynutí výrobcom stanoveného času (obvykle 10 – 15 minút) aplikátor vyberiete, vyčistíte a ústa si dôkladne vypláchnete vodou. Postup ďalšie dni opakujete podľa návodu až do perfektného vybielenia

Bieliace pásiky na zuby

Sú obľúbené pre veľmi ľahké a pohodlné použitie. Podľa výrobcov si poradia aj s veľmi zažltnutými zubami a výraznými škvrnami. Na prvé výsledky sa obvykle môžete tešiť už po týždni pravidelnej aplikácie. 

 

Ako používať bieliace pásiky na zuby

Stačí vybrať bieliaci pásik z obalu a pritlačiť si ho na vyčistené zuby stranou, na ktorej je zubný gél. Kvalitné pásiky sa na zuboch nekĺžu a po uplynutí stanoveného času ich ľahko zlúpnete, vyhodíte a ústa si dôkladne prepláchnete vodou. Celý proces podľa návodu opakujete, kým nebudete mať zuby ako perličky.

 

Bieliace zubné pasty

Bieliace pasty na zuby patria k najlacnejším a najšetrnejším prostriedkom, ako bieliť zuby. Niektoré fungujú na princípe veľmi jemného obrusovania pigmentácie pomocou abrazívnych čiastočiek, iné obsahujú bieliace zložky (najčastejšie peroxid), ktoré zbavujú zuby pigmentácie aj v samotnej štruktúre skloviny. Na viditeľný výsledok si obvykle počkáte niekoľko týždňov až mesiacov. Hodia sa tak skôr na udržovanie bielych zubov než ich intenzívne vybielenie.

Ako používať pastu na bielenie zubov

Zuby si čistite dvakrát až trikrát denne rovnako ako bežnou zubnou pastou.

Bieliace zubné púdre

Vďaka jemným čiastočkám zuby nielen vyčistia a zľahka vybielia, ale aj perfektne vyleštia ich povrch. Čo sa týka účinnosti a rýchlosti vybielenia, majú podobné výsledky ako bieliace zubné pasty. Niektoré púdre navyše obsahujú aktívne uhlie, ktoré sa ako prostriedok prírodného bielenia zubov používa už po stáročia, len po čistení zubov musíte dôkladnejšie opláchnuť umývadlo.

 

Ako používať bieliaci púder na zuby

Malé množstvo bieliaceho púdru naberiete na vlhkú zubnú kefku a zuby vyčistíte tak, ako ste zvyknutí. Púder môžete používať miesto zubnej pasty alebo ho s pastou striedať.

Bieliace perá na zuby

Vybielenie až o niekoľko odtieňov a výsledky už po prvých 2 až 4 použitiach. To sľubujú bieliace perá s obsahom účinného bieliaceho gélu. Vďaka štetčeku umožňujú rýchle a precízne nanášanie aj do medzizubných priestorov, kde sa často objavujú škvrnky. V niektorých perách navyše nájdete urýchľovač s LED svetlom pre ešte žiarivejší výsledok.

Ako používať pero na bielenie zubov

Gél štetčekom opatrne naneste na zuby tak, aby ste nezasiahli ďasná, jazyk alebo pery, a nechajte ho aspoň minútu zaschnúť. Po uplynutí výrobcom stanoveného času pôsobenia jeho zvyšky jemne odstráňte zubnou kefkou. A potom sa už môžete široko usmievať.