Sofistikované parfémy Givenchy

28. februára 2013Notino

Parfémy Givenchy vynikajú svojou neobyčajnou eleganciou, stelesňujú pravú zmyselnosť a symbolizujú čistú krásu. Samotný zakladateľ značky - Hubert de Givenchy, sa riadil mottom svojej firmy, ktorým sa stala myšlienka - obliecť všetky ženy sveta. Toto heslo vám zaiste môže prezradiť, že v popredí záujmu značky Givenchy boli odjakživa ženy. Tento fakt však neznamená, že by slávny módny návrhár zabudol vo svojej tvorbe na mužov, veď pod jeho vedením vznikli rady luxusných pánskych kolekcií, módnych doplnkov a v neposlednom rade taktiež mimoriadne pánske parfémy!

História značky Givenchy

Ako teda začala neuveriteľná a dalo by sa povedať, takmer snová kariéra francúza Huberta de Givenchy? Lásku k móde v sebe mladučký Hubert pociťoval odjakživa a preto sa rozhodol v 17 rokoch odísť do Paríža, kde nadobudol skúsenosti u mnohých významných francúzskych návrhárov a prešiel si tak, ako pomocník, niekoľkými módnymi salóny. V roku 1952 sa však konečne rozhodol založiť si svoj vlastný salón. Slávne modelky tej doby predvádzali prvú Givenchy kolekciu v jeho byte v Parku Monceau. Táto "bytová" prehliadka sa stala senzáciou. Keď v roku 1955 prišiel do New Yorku, bol už slávny a splnil sa mu jeho ďalší veľký sen, herečka Marlene Dietrich ho tu zoznámila so slávnym návrhárom Cristóbalom Balenciagom, ktorý mu v New Yorku do začiatku významne pomohol.

Givenchy vo svete filmu

Ďalším osudovým stretnutím v živote Huberta de Givenchy, bolo stretnutie s herečkou Audrey Hepburn, pre ktorú začal navrhovať šaty pre svet filmu. Jeho kariéra sa rozbehla naozaj vo veľkom štýle a ďalšími ženami, pre ktoré navrhoval šaty bola napríklad vojvodkyňa z Windsoru, monacká kňažná Grace Kelly a prvá dáma USA Jacqueline Kennedy. Za svoj život získal Givenchy rad ocenení a bol dokonca povýšený do rytierskeho stavu.

Parfémy Givenchy

Vôňe značky Givenchy sú vysoko sofistikované, priekopnícke a originálne. Ako v móde, tak aj pri navrhovaní parfémov je hlavnou inšpiráciou idol ženy, ktorá vyžaruje známe hodnoty značky Givenchy. Prvý parfém L'Interdit bol uvedený v roku 1957 a ihneď sa stal veľkým predajným hitom. Medzi populárne parfémy Givenchy patrí obľúbená dámska vôňa Hot Couture, ktorá je špeciálne navrhnutá pre pravé dámy hľadajúce eleganciu a kvalitu. Jednoduché, ale účinné zloženie robí z Hot Couture vôňu, ktorá odolá času aj rozličným módnym trendom. Ďalším veľmi populárnym parfémom je dámsky parfém Ange Ou Démon, ktorý vyniká svojím hravým duchom a ľahkou provokáciou. V poslednej dobe sa tiež veľmi obľúbenou stala dvojica dámskej a pánskej vône s názvom Givenchy Play. Obe symbolizujú útek z každodennej šedi a predstavujú nezáväznú, čistú myseľ a slobodu. Tvárou tejto vône sa stal populárny spevák a sexuálny symbol Justin Timberlake, ktorý parfému v exkluzívnej reklamnej kampani prepožičal svoj šarm a nenútenú charizmu.

Prečítajte si viac