Prejsť na hlavný obsah

Laminácia obočia doma: ako na ňu?

9. 8. 2021

Notino

Čítanie na 3 minúty

Zahoďte ceruzku na obočie a pinzetu, perfektné obočie teraz zvládnete aj bez nich! Trendom je totiž brow lifting a laminácia. Chĺpky sa pri tejto úprave obočia narovnávajú a fixujú – preto sa potom dajú ľahko vyčesať do tvaru, aký chcete. My odporúčame vyskúšať vyčesanie smerom nahor, keďže výsledkom je neupravený „messy“ ale zároveň cool a svieži look. Obočie potom vyzerá hrubšie, výraznejšie a dokonale vám otvorí pohľad. Proste kým to nevyskúšate, asi neuveríte. Ako a čím lamináciu doma urobiť?

Čo je laminácia obočia

Najprv sa poďme trochu zorientovať. Brow lifting je spôsob úpravy obočia, keď vyčesávame chĺpky nahor. Laminácia obočia je jednou z techník, ako brow lifting dosiahnete.

Laminácia teda patrí medzi metódy úpravy obočia – urobia vám ju v špecializovaných salónoch a existujú na ňu špeciálne školenia. V salóne trvá celá procedúra asi 45 minút aj s farbením. Obočie vám vydrží vyčesané asi 3 až 4 týždne a potom sa procedúra musí opakovať. Výhodou je skrátka to, že sa o vás niekto postará a nemusíte nič riešiť. Nevýhodou môže byť cena a čas. 

Názov „laminácia“ sa však už rozšíril aj na ďalšie metódy, ktoré v pohode zvládnete aj v domácich podmienkach, keď máte správnych pomocníkov. Efekt je síce jednorazový, ale trvá to len 5 minút! 

Pripravte sa 

Znie to trošku dramaticky, ale príprava zaberie asi len ďalšie 2 minúty. Ide o nachystanie „pracovnej plochy“. Kým začnete obočie vyčesávať, uistite sa, že je naozaj čisté a nie je mastné od žiadneho ďalšieho prípravku. Rozhodne si predtým nenanášajte farebnú ceruzku, gél alebo niečo iné. Farbu by ste si len zbytočne rozmazali. 

Ideálne je obočie vôbec nevytrhávať – to je totiž súčasťou celého messy looku! Ale ak si všimnete pár zatúlaných chĺpkov úplne mimo línie obočia, ktoré vás rozčuľujú, zbaviť sa ich môžete pomocou špeciálnej britvy Wilkinson Sword Beauty Eyebrow Shaper. Odstráni aj úplne jemné chĺpky a je veľmi precízna, takže za chvíľu máte hotovo. 

Produkty

Ako upraviť obočie

Domáca laminácia obočia je úplne jednoduchá a zvládnete ju – verte či nie – s mydlom. Áno, presne tak. Práve preto sa výslednému efektu hovorí soap brows

Ak máte veľmi nízky rozpočet, skôr než si tento štýl úpravy osvojíte, vezmite si obyčajné mydlo a zubnú kefku. Ale odporúčame začať rovno s fixačným mydlom na obočie ako Soap Styler alebo Rehab od Makeup Revolution, ktoré už majú v balení špeciálnu, menšiu kefku na obočie. S tým sa vám bude určite pracovať lepšie. Tak ideme na to!

  • Kefku trochu navlhčite a priložte na mydlo.
  • S jemnou vrstvou mydla na kefke začnite vyčesávať všetky chĺpky odspodu nahor.
  • Opakujte, kým chĺpky nebudú držať v požadovanom tvare.
  • Obočie už potom nemusíte fixovať ničím ďalším.
  • Ak chcete obočie zafixovať ešte viac, kefku najprv nenamáčajte, ale skúste to „na sucho“.

TIP: Ak vám obočie rastie smerom nahor prirodzene a jeho laminovanie vlastne nepotrebujete, vyskúšajte len ľahký gél na obočie Bare With Me Hemp Brow Setter od NYX Professional Makeup, ktorý udrží všetky chĺpky presne tam, kde ich chcete mať. 

Tak čo vy na to? Skúsite si lamináciu obočia doma?