Skip to main content

CALVIN KLEIN

O značke Calvin Klein

Značku založil v roku 1968 Calvin Klein so svojím obchodným partnerom Barry Schwartzom. V 80. rokoch povýšil Calvin Klein obyčajné džínsy na dizajnový doplnok každého šatníku, keď začal vyšívať svoje meno na zadné vrecko nohavíc.

Čisté línie a jednoduchý štýl značky Calvin Klein sú povestné. To isté platí i pre parfémy Calvin Klein, ktoré sa stali ikonickými nielen pre svoje nezameniteľné vonné kompozície, ale i pre dokonalý dizajn. Prvé vône vznikali na konci 70. rokov a pre mnohých dodnes zachytávajú ducha tohto desaťročia, v ktorom boli vydané.

Začiatkom 90. rokov boli na trh uvedené revolučné vône Obsession a Eternity, ktoré sa stali legendami a definitívne tak potvrdili miesto Calvina Kleina vo svete parfémov. Vône Calvin Klein vznikajú v spolupráci s poprednými parfemármi celého sveta a pod záštitou jednej z najväčších vedúcich kozmetických spoločností Coty.

celý text skryť text

Odporúčané

Keď sa povie Calvin Klein…

…, čo sa vám vybaví? Kabelka Calvin Klein? Spodná bielizeň Calvin Klein? Alebo ikonická vôňa Calvin Klein Euphoria? Všetko je správne. Značka Calvin Klein zahŕňa široké portfólio produktov a možno aj váš šatník, skrinku na topánky alebo kozmetickú poličku zdobí niekoľko kúskov. Calvin Klein je globálna lifestylová značka, ktorá stelesňuje hodnoty ako odvaha a progresívne ideály. Premietajú sa do zvodnej, často minimalistickej estetiky módy, ktorú svetu ponúka. Značka Calvin Klein je v celom portfóliu za všetkách okolností nadčasová a moderná, klasická aj provokatívna. Ničím z toho by však nebola, ak by sa 19. novembra 1942 nenarodil v americkom Bronxe Calvin Klein.

Návrhár Calvin Klein, než ho svet spoznal

Okrem vlastného talentu a úsilia vďačí módny návrhár, a prípadne značka Calvin Klein, za svoj úspech do istej miery svojim rodičom. Calvinov otec vlastnil obchod s potravinami, zatiaľ čo jeho matka mu dala vzťah k móde a dizajnu vďaka svojmu pôsobeniu v krajčírstve. Prvé umelecké prejavy Calvina mali podobu módnych náčrtov už v čase dospievania. Svoj talent ďalej rozvíjal na strednej škole so zameraním na umenie a dizajn a potvrdil ho v roku 1963 absolvovaním Štátnej univerzity v New Yorku.

Ako rástla značka Calvin Klein

Nasledujúcich 5 rokov potom zbieral Calvin Klein skúsenosti, kým začal s vlastným podnikaním. Rok 1968 sa tak vo svete módy stal tým, keď Calvin Klein so svojím spoločníkom Barrym Schwarzom založili vlastnú spoločnosť. Ako prví preslávili značku oblekmi a kabátmi, ale veľmi skoro sa stala populárnou aj športová kolekcia oblečenia Calvin Klein.

Oblečenie Calvin Klein od A do Zet

Veľké úspechy slávil Calvin Klein od počiatku 70. rokov a pod značkou Calvin Klein bolo možné v priebehu rokov kúpiť stále viac módnych kúskov vrátane doplnkov. Dámske topánky Calvin Klein, kabelky alebo čižmy Calvin Klein sa tak rýchlo stali žiadaným tovarom, pretože zákazníčky ich mohli perfektne zladiť s minimalistickým štýlom značky. Expanzia pokračovala aj v 80. rokoch. Úspech tak začala žať nielen spodná bielizeň s výšivkou CK, ale aj parfum Calvin Klein sa pre čím ďalej, tým viac zákazníkov stal nenahraditeľným módnym doplnkom.

Calvin Klein pre každého, každý deň

Calvin Klein predstavuje zastrešujúci brand pre ďalšie svoje podznačky. Calvin Klein Underwear zahŕňa spodnú bielizeň, ktorá stavia vo svojich produktoch aj kampaniach na prvky provokácie a súčasne špičkovú kvalitu. Dokonalé pohodlie tak ponúkajú nielen boxerky Calvin Klein, ale aj dámska spodná bielizeň. Značka Calvin Klein Jeans je neformálnym výrazom tohto brandu. Spoločným menovateľom Calvin Klein Jeans je džínsovina a módne kúsky tejto kolekcie sa vyznačujú predovšetkým prepracovaním a unikátnosťou svojich detailov. Nechýba ani Calvin Klein Performance pre aktívne ženy a mužov, ďalej plavky, obuv a oblečenie pre deti.

Parfémy Calvin Klein

Zo sveta módy do sveta vôní vedie len krátka cesta, preto už veľa rokov vznikajú vône Calvin Klein, ktoré miluje celý svet. Špičková kvalita a spolupráca s celým radom parfumérov sa značke bohato vyplatila a vlastniť Calvin Klein parfum sa rýchlo stal túžbou mnohých mužov a žien.

Dámske parfémy Calvin Klein

Vône Calvin Klein pre ženy uchvacujú zmysly už od 80. rokov. Práve v tejto dobe si získala veľkú pozornosť korenistá orientálna Calvin Klein Obsession. O tom, že Calvin Klein dámske parfémy naozaj vie, presviedča značka CK do dnešných dní. Dámska vôňa Calvin Klein Eternity sa dočkala hneď niekoľkých verzií – Calvin Klein Eternity Air, Flame, Intense či Moment a azda nie je žena, ktorú by nepotešila darčeková sada CK Eternity.

Nielen pre svoju omamnú vôňu s dlhou výdržou, ale aj pre svoj neprehliadnuteľný flakón nedajú ženy dopustiť od roku 2005 na vôňu Calvin Klein Euphoria. Aj tá má svoje nasledovníčky v podobe parfumovanej vody CK Deep Euphoria. Obe vône – Euphoria i Deep Euphoria – doplňujú tiež odľahčenejšie verzie v podobe toaletnej vody Calvin Klein Euphoria, ktoré sú ideálne na denné nosenie.

Calvin Klein Beauty i Sheer Beauty sú oslavou ženskej krásy. Toaletné vody CK One Shock a IN2U si zamilovali ženy, ktoré sú nespútané a nechávajú sa unášať životom.

Pánske parfémy Calvin Klein

Parfum pre mužov Calvin Klein je istotou elegancie, nadčasovosti a perfektná voľba každého moderného muža. Rovnako ako dámska vôňa CK Obsession, aj pánska parfumovaná voda Calvin Klein Obsession nestráca od 80. rokov nič zo svojej iskry a je stálicou mnohých mužov – podobne ako aj CK Eternity.

Práve táto toaletná voda – Calvin Klein Eternity sa stala ikonou medzi pánskymi parfémami CK. Eternity for Men je pôvodnou verziou a na jej základe vznikli CK Eternity Air for Men, Flame for Men, parfumovaná voda Eternity a nielen verných fanúšikov tejto vône nadchne darčeková sada Calvin Klein Eternity. Obrovský úspech, ktorý zberá dámska vôňa Euphoria, prinútil tvorcov tiež k vzniku toaletnej vody Euphoria Men a spolu tak vytvára zvodné duo.

Toaletná voda CK One je pre mužov synonymom sviežosti, ktorú nájdu v pánskej vôni CK One Shock alebo napríklad CK Free. Vône CK One sa však najviac preslávili unisex toaletnými vodami, ktoré pod značkou Calvin Klein spôsobili v 90. rokoch malú revolúciu.

Unisex parfémy Calvin Klein

Vo svete toaletných vôd Calvin Klein prestala existovať hranica medzi dámskymi a pánskymi vôňami a toaletná voda CK One je ich vlajkovou loďou. Aby pokryla širokú škálu preferencií, vznikli aj ďalšie unisex parfémy Calvin Klein. CK One Gold alebo Platinum ocenia milovníci vzácnych kúskov a CK One Summer je dokonalým stelesnením nespútaného leta v celom portfóliu dámskych aj pánskych vôní Calvin Klein. Objavte kompletnú paletu vôní CK.