Perfektná domáca manikúra krok za krokom

 

domáca manikúra

Patríte do tímu domácej manikúry alebo sa radšej zverujete do starostlivosti niekoho iného? Podľa nás si nechty upraviť doma zvládne každý, stačí pár základných pravidiel a správne pomôcky! Urobte si z manikúry chvíľku pre seba a premeňte hektickú rutinu na osobný rituál krásy.

Usaďte sa

Kde sa doma cítite pohodlne? Máte kozmetický kútik alebo si skrátka sadnete za kuchynský stôl s pohárikom dobrého vína? Tak či tak, ide hlavne o to, aby ste si manikúru doma čo najviac spríjemnili.

Začíname

Presvedčte sa, že máte všetky pomôcky pri sebe, nech nemusíte zbytočne vstávať. Či už je to pilník alebo telefón. Nie je horší pocit, než si s čerstvo nalakovanými nechtami spomenúť, že ste si niečo zabudli v kabelke!

Čisté nechty sú základ

Najprv zbavte nechty zvyškov predošlého laku, ak treba. Odporúčame odlakovač na nechty bez acetónu Dermacol Express – bude k nechtom šetrný a zabráni ich nadmernému vysušovaniu.

Ide sa tvarovať

Či už máte radšej krátke alebo dlhšie nechty, tvarovať by sa mali pravidelne. Pre perfektný výsledok najprv nechty zastrihnite pomocou nechtových klieštikov Scholl Toenail. Po zastrihnutí do vytúženého tvaru ich ešte treba vypilníkovať do dokonalosti. Určite vás očarí aj ďalší pilník Bohemia Crystal Bohemia Glass Manicure Stick, ktorý vyhovuje skôr krehkým nechtom, a navyše sa len tak neopotrebuje.

Ako pilníkovať nechty správne? Je to jednoduché – pilníkujte necht v jednom smere, kým nedosiahnete požadovaný tvar a dĺžku. Ak budete pilníkovať v oboch smeroch, zbytočne necht narušíte a prispejete k jeho štiepeniu.

Čo si počať s nechtovou kožičkou?

Strihať či nestrihať? To je otázka. Ak chcete nadbytočnú kožu odstrániť, tak hlavne opatrne. Neodporúčame používať nožničky na nechty – ľahko nimi zájdete niekam, kam nemáte, a vznikajú tak nepríjemné jazvičky alebo zádery. Pre bezpečnejšie strihanie zvoľte napríklad klieštiky Diva & Nice Cosmetics Accessories.

Ako nalakovať nechty?

Teraz prichádza na rad tá najlepšia časť, stačí len vybrať odtieň laku a ideme na to! Nechty máme pripravené, umyté a vysušené, aby nám na nich lak perfektne držal. Správny postup je ale aj v tomto prípade dôležitý. Ako si nalakovať nechty tak, aby lak vydržal čo najdlhšie?

  • è Použite podkladový lak, ktorý nechty chráni pred zafarbením.
  • è Vyberte si odtieň laku na nechty!
  • è Štetček s lakom priložte doprostred lôžka tesne nad kožičku a veďte ho ku špičke nechtu.
  • è Potom opakujte a roztiahnite lak do strán.
  • è Počkajte, kým lak úplne nezaschne a potom nalakujte druhú vrstvu.
  • è Predĺženiu trvanlivosti manikúry pomôže vrchný lak.

 

NÁŠ TIP

Vychytávky na domácu manikúru sú síce šikovné, ale skutočne drobné. Majte ich vždy pohromade napríklad v štýlovom puzdre Notino Elite Collection Manicure Kit.