Creed Royal Oud

Creed Royal Oud
Creed Royal Oud
50 ml

Kód: CRE4012 | Tento produkt nie je momentálne k dispozícii

Stráženie dostupnosti produktu

Radi Vás budeme informovať e-mailom, až produkt naskladníme. Samozrejme, je len na vás, či ponuku využijete.

Odoslaním súhlasíte so spracovaním e-mailu spoločnosťou Notino s.r.o. s cieľom informovania o dostupnosti konkrétneho produktu. Máte právo svoj súhlas kedykoľvek odvolať. Viac informácií v zásadách spracovania osobných údajov.

Popis parfému Creed Royal Oud
Zloženie

Ráčte vstúpiť do monumentálneho kráľovského paláca, kde oči prechádzajú z nesmiernej krásy zlata, mramoru a vzácnych driev. Práve atmosférou kráľovských sídel je inšpirovaná unisex parfumovaná voda Creed Royal Oud, ktorej vonná kompozícia si získa každého, kto dokáže oceniť kvalitu, luxus a unikátnosť.

  • orientálna vonná kompozícia
  • unisex vôňa – pre ženy aj mužov
  • inšpirovaná kráľovskými palácmi

Zloženie vône
Ako prvé vstupujú do hry osviežujúce tóny šťavnatého citróna a bergamotu spolu s ľahko štipľavým ružovým korením. Následne vaše zmysly omámi hrejivé cédrové drevo, bylinné esencie archangeliky a pôsobivé galbanum so svojimi korenistými akordmi. Základ vonnej kompozície tvorí agarové a santalové drevo a pižmo a dodávajú vôni hĺbku.

Príbeh vône
Creed Royal Oud z roku 2011 je dielom Oliviera Creeda, špičkového návrhára vôní zo šiestej generácie dynastie Creedovcov. Inšpiráciou boli pre neho základné prvky kráľovského perzského paláca – drevo, koža, mramor a zlato. Rovnako ako pri mnohých ďalších parfémoch Creed, aj na nesmierne štýlovom luxusnom flakóne Royal Oud sa objavuje slovo „millesime“, ktoré je puncom kvality. Značí totiž, že na výrobu vône boli použité tie najlepšie suroviny z daného roka.

Zloženie

Tzv. vysoké tóny - rozvinú sa ihneď po aplikácii. Tvoria prvý dojem a sú spravidla veľmi intenzívne, odznievajú rýchlo.
Hlava
citrón, ružové korenie, bergamot
Tzv. stredné tóny - Srdce nastupuje po niekoľkých minútach, po odznení hlavy. Vydrží obvykle 2-3 hodiny.
Srdce
angelika, céder, galbanum
Tzv. nízke tóny - posledná a najdlhšia fáza parfému. Vydrží asi 4 hodiny, ale môže to byť i celý deň.
Základ
santalové drevo, pižmo, agar
Druh vône
orientálna

O značke Creed

Značka Creed viac ako 250 rokov vytvára neobyčajné vône pre kráľovské rodiny a ďalších náročných zákazníkov s vycibreným vkusom. Od roku 1760, keď ju v Londýne založil James Henry Creed, sa už po sedem generácií odovzdáva z otca na syna.
Značka Creed je okrem svojej dlhej a známej histórie unikátna tiež využívaním starovekej techniky spracovávania vzácnych materiálov vybraných pre výrobu svojich bezkonkurenčných parfémov. Na mieru vytvorené vône od Creed používali aj historické osobnosti ako kráľovná Viktória, cisár František Jozef a jeho manželka „Sissi“, Sir Winston Churchill alebo prezident John F. Kennedy. V súčasnosti prevzali „štafetu“ hviezdnych priaznivcov značky Creed napríklad Robert de Niro alebo Sylvester Stallone.
Creed súčasne zostáva aj naďalej tiež značkou kráľovských rodín. Parfém Creed používa napríklad Kate Middleton. Značka dnes sídli neďaleko Paríža a svoju pôsobnosť rozšírila okrem iného aj do Spojených štátov, kde bol otvorený obchod na Manhattane v roku 2010, pri príležitosti 250. výročia jej vzniku.
Creed uprednostňuje prírodné suroviny najvyššej kvality pred lacnejšími syntetickými alternatívami. Olivier Creed a jeho syn Erwin Creed osobne vyhľadávajú po celom svete tie najčistejšie a vône z nich vyrábajú ručne podľa tradície značky. Olivier a Erwin Creed si zakladajú na rodinnosti podniku a svojej úplnej oddanosti vytváraniu parfémov najvyššej kvality a originality.
Ponuka značky Creed zahŕňa pánske, dámske aj unisex vône, balené v elegantných flakónoch, ktoré sú moderným spracovaním historického odkazu. Medzi tie najslávnejšie parfémy Creed patrí Green Irish Tweed z roku 1985, vytvorený Olivierom Creedom v štýle fougère (vône papradia). V posledných rokoch obrovský úspech zaznamenala ovocno-pižmová vôňa Creed Aventus, inšpirovaná dramatickým životom Napoleona Bonaparte.
Značka Creed, to je umenie vo vytváraní parfémov, absolútny luxus, nadčasovosť a moderný prístup k historickému dedičstvu.  

Recenzie Creed Royal Oud