Halle Berry

Halle Berry, slávna herečka z USA, ktorá sa narodila v roku 1966, sa zúčastnila na niekoľkých súťažiach krásy a jeden z jej prvých veľkých úspechov bolo piate miesto na Miss World v roku 1986.

 

Hereckú kariéru odštartovala v 80. rokoch. Prelomová pre ňu bola rola vo filme Tropická horúčka, kde si zahrala drogovo závislú Vivian. Nasledovali ďalšie výstupy vo filmoch Iba obchod, Bumerang, Living Doll či Flintstonovci.

Vďaka úlohe v Čiernej Carmen Dorothy Dandrige sa v roku 1999 stala prvou černoškou v histórii, ktorá bola nominovaná na Oscara. Za túto rolu nakoniec získala Cenu Emmy a Zlatý glóbus. V roku 2001 bola Halle Berry nominovaná na Oscara za rolu manželky popraveného vraha vo filme Ples príšer. Nakoniec bola prvou černoškou, ktorá Oscara naozaj získala.

Halle Berry bola mnoho rokov tvárou pre Revlon, takisto sa objavila v kampani pre Versace. V roku 2008 podpísala licenčnú zmluvu s Coty, aby mohla začať na trh uvádzať svoje vlastné vône, z čoho bola Halle zvlášť nadšená. V súčasnosti je na trhu zatiaľ iba pár parfémov od Halle Berry.

celý text skryť text

V túto chvíľu žiaľ nemáme dostupné žiadne produkty značky Halle Berry.