Prejsť na hlavný obsah

Zimné radovánky sa ešte nekončia, preto stále myslíme na váš organizmus a prinášame všetko pre to, aby ste zvyšok zimy prežili v plnej sile. Využite 15 % zľavu s kódom z15 na našu ponuku Zdravia, v ktorej nájdete všetko potrebné, a to nielen pre vašu imunitu.

5 tipov, ako prežiť zimu v zdraví

1. Doprajte svojmu telu vitamíny

V zimných mesiacoch dostáva naša imunita zabrať, tak ju v tom nenechajme samú. Vitamín C dokáže účinne zvyšovať aktivitu imunitného systému a pôsobiť proti infekciám, ktoré sa dostanú do krvného obehu. Vitamín D podporuje obranyschopnosť tela a je prevenciou proti virózam. Zinok má taktiež blahodarný vplyv na našu imunitu aj psychickú pohodu. Vyberať ale môžete zo širokej ponuky ďalších vitamínov a multivitamínov, minerálov a ďalších látok, ktoré by mali byť súčasťou vyváženej stravy.

2. Myslite na zdravie tých najmenších

Aj keď sa deti niekedy zdajú byť nezničiteľné, aj posmrkaným nosom a neustálemu pokašliavaniu sa dá predísť. Všetky dôležité vitamíny aj iné látky u nás nájdete aj v podobe medvedíkov, marťankov aj iných hravých motívov s lahodnou príchuťou, ktoré si deti zamilujú. Vás čaká o starosť menej, pretože vaše ratolesti budú samy chcieť maškrtiť zdravé živiny, a spoločne si tak môžete užívať nádherné zimné chvíle.

3. Nepodceňte zdravé zažívanie

S dobrým vnútorným pocitom bude všetko okolo krajšie. Zamerajte sa na probiotiká, ktoré vám pomôžu obnoviť mikroflóru a ochránia črevá proti žalúdočným aj žlčovým kyselinám. Prispejete tak celkovo správnemu fungovaniu organizmu. Ďalej Chlorella má blahodarný vplyv na funkciu čriev aj pečene, zaisťuje lepšie trávenie, posilňuje imunitný systém a prečisťuje telo.

4. Pohyb, pohyb!

Občas je dobré dať si do tela, aby samo uvoľnilo látky, ktoré prospejú našej imunite. V chladnejších dňoch sú obľúbené indoorové aktivity, napríklad kolektívny šport v telocvični alebo návšteva fitnescentra. Veľa cvičení môžete prevádzkovať aj v pohodlí vášho domova: pretiahnuť sa na fitness podložke, posilňovať s činkami, zaskákať si cez švihadlo. Aj na to je naša Notino ponuka pripravená a nájdete v nej všetko pre kvalitné športové odreagovanie.

5. Dbajte na stav pohybového aparátu

Aby naša telesná schránka fungovala ako celok, musíme myslieť na všetky súčasti, ktoré ju držia pohromade. Vyskúšajte kĺbovú výživu, ktorá vyživí vaše chrupavky a prispieva k normálnemu stavu kĺbov a kostí. Rybí olej je pre ľudský organizmus veľmi prínosný. Nielenže napomáha správnej funkcii srdca, zraku či pamäti, ale má pozitívny vplyv aj na pokožku, zuby a vlasy. Kolagén ocenia vaše vaše kĺby a väzy. A v neposlednom rade sú tu MCT oleje (druh nasýtených mastných kyselín), ktoré napomáhajú chudnutiu a zvyšujú energiu.

Keď už príde na chrípku a prechladnutie

Niekedy to neide inak a aj napriek všetkej prevencii nás zimné mesiace doženú do postele s čajom a teplomerom. Našťastie v našej online lekárni nájdete všetky známe produkty na úľavu pri chorobe. Paralen uľaví od bolesti a pomôže znížiť teplotu, Coldrex odstraňuje bolesti hrdla, uvoľňuje nos aj vedľajšie nosové dutiny, odstraňuje bolesti hlavy, svalov aj kĺbov, znižuje horúčku a dopĺňa vitamín C. A máme veľa ďalších produktov, ktoré vám pomôžu zase sa postaviť na nohy.

Zľava platí od 23. 01. do 29. 01. 2023 a nevzťahuje sa na produkty v akcii a vo výpredaji.

Objavte celú našu ponuku zo sveta zdravia