Odličovací olej

Najpredávanejšie

To najlepšie už príroda vymyslela, tak prečo hneď siahať po chémii? Odličovací olej na seba naviaže všetky nečistoty a make-up a pleť účinne vyčistí bez zbytočného zaťaženia.

Prečo používať olej na odličovanie?

Olejový odličovač je skvelý v tom, že je vhodný pre všetky typy pleti. Nevysušuje ani nedráždi a poradí si dokonca s vodeodolnými líčidlami! Čistenie pleti olejom navyše nezanecháva mastný film – stačí len dodržovať správny postup pri odličovaní.

Prírodný odličovací olej toho ale dokáže oveľa viac. Poslúži aj ako veľmi účinný čistiaci olej na tvár, ktorý spoľahlivo odstráni cez noc vyplavené nečistoty a zvyšky make-upu. Čistenie pleti olejom robte každé ráno. Vyhnete sa tak upchaným pórom, mastnej pleti a celému radu kožných problémov.

Ako na odličovanie olejom?

Odličovanie olejom je možné dvoma spôsobmi:

  • Odličovanie tampónikom: Odličovací tampónik namočte do teplej vody, vyžmýkajte, kvapnite na neho pár kvapiek oleja a odlíčte make-up.
  • Odličovanie masážou a uteráčikom: Olej kvapnite do dlaní, naneste na pleť a jemne masírujte celú tvár. Uterákovú rukavicu alebo malý uteráčik namočte do horúcej vody, priložte na pleť a jemne stiahnite olej aj so všetkým make-upom.

Čo je hydrofilný odličovací olej

Hydrofilný odličovací olej je typ oleja, ktorý na seba účinne naviaže prebytočný kožný maz a zvyšky líčidiel a zároveň po zmiešaní s vodou vytvorí mliečnu emulziu, ktorú ľahko opláchnete bez zanechania mastných stôp na pleti. Hydrofilné oleje sú neutrálne, teda vhodné pre akýkoľvek typ pleti vrátane citlivej. Ich výhodou je, že nenarušujú prirodzený kožný film a zabraňujú tak vysušovaniu pokožky a vzniku kožných problémov.

Vyskúšajte aj ďalšiu skvelú kozmetiku na čistenie a odlíčenie pleti!