L'Oréal Professionnel Metal Detox

Vedeli ste, že kovy vo vnútri vlasového vlákna môžu spôsobiť lámanie a nespoľahlivé farebné výsledky počas farbenia, balayage a zosvetľovania?
Predstavujeme Metal Detox

 

Miera obsahu kovov vo vlasoch sa líši v závislosti od kvality vody na mieste kde žijeme a od poréznosti vlasov. Vlasové vlákno je po technických službách poréznejšie a má tendenciu absorbovať viac kovov. Či už ide o vodu v sprche alebo v umývacom boxe v salóne u vášho kaderníka, dokonca aj tá najčistejšia voda môže byť plná kovových častíc. Dôvodom je erózia, ktorú spôsobuje voda vo vodovodnom potrubí. S každým ďalším umytím sa tieto kovové častice hromadia vo vnútri vlasového vlákna.

Čím väčšia je poréznosť vlasového vlákna, tým väčšia bude koncentrácia kovov, pretože vlasové vlákno sa správa ako hubka. Táto vysoká hladina kovov nepredstavuje zdravotné riziko. Napriek tomu môže počas farbenia, balayage a zosvetľovania dôjsť pri kontakte oxidantu s kovom, a obzvlášť s meďou, k lámaniu vlasov a nespoľahlivému farebnému výsledku.

Zistili sme, ktorá molekula sa dokáže cielene zamerať na kov. Je to Glicoamine. Molekula dostatočne malá na to, aby prenikla do vnútra vlasového vlákna a neutralizovala kovy. Ide o skutočný prelom pre profesionálne služby farbenia, balayage a zosvetľovania s garantovaným výsledkom.

Vďaka tomu budú vaše vlasy lesklejšie, vaša farba žiarivejšia a vy spokojnejší vždy keď pôjdete od kaderníka.


Máte vybrané
  • L’Oréal Professionnel
  • Serie Expert
  • Metal DX