Prejsť na hlavný obsah

Starostlivosť o vlasy v lete - prečo ich chrániť?

 V lete dáva slniečko vlasom poriadne zabrať. Či už ležíte na pláži, kúpalisku, alebo sa prechádzate rozpálenými uličkami mesta, kombinácia faktorov ako je slnečné žiarenie, chlórovaná či slaná voda a voľné radikály vlasy extrémne vysušujú a spôsobujú ich lámavosť. Zničeniu vašej hrivy sa však dá predísť správnou starostlivosťou a vyhnúť sa tak nekompromisnému zásahu kaderníckymi nožnicami.

Pred slnením

 Úplným základom je vlasy chrániť pred UV žiarením. Ideálnym pomocníkom môže byť napríklad jemný sprej, ktorý vlasy pripraví a chráni pred aj počas pobytu na slnku. Vďaka UV filtrom, ktoré uchovávajú vnútorné proteínové väzby vo vlasových vláknach, neprepustí škodlivé žiarenie a navyše si poradí aj s hydratáciou, uľahčí rozčesávanie a zanechá vlasy hladké na dotyk.

Počas slnenia

 Prípravnú slnečnú kozmetiku doplňte praktickými produktami, ktoré môžete pokojne aplikovať v priebehu dňa pre extra ochranu navyše, hlavne ak na slniečku trávite dlhší čas. Od veci nie je ani pribaliť si so sebou pokrývku hlavy, ktorá bude chrániť pokožku.

Po slnení

 Tu prichádza chvíľa pre dobre osvedčený postup šampón-kondicionér-maska-bezoplachová starostlivosť. Kozmetika pre vlasy vystavené slnku sa od tej „bežnej“ trošku líši. Je veľmi šetrná a zameriava sa na odstránenie poškodzujúcich zvyškov soli, piesku a chlóru. Je aj silne hydratačná a navracia vlasom a pokožke hlavy vlhkosť, o ktorú počas horúceho dňa prichádzajú. V neposlednom rade udržuje ich žiarivú farbu, ktorá na slniečku ľahko a rýchlo bledne. Slnečná starostlivosť často obsahuje extra výživné ingrediencie a vitamíny, napríklad aloe vera, extrakty z morských rias, glycerín či pantenol.

Letný styling

 Choďte naľahko a voľte ležérne účesy, ktoré nepotrebujú veľa práce ani kozmetiky. Vlasy unavené od slnenia ocenia voľnejší styling, pretože sa v lete viac lámu a trhajú. Vyskúšať môžete plážové vlny pomocou sea salt spreja (dodáva textúru, lesk a zabraňuje krepovateniu), messy drdoly alebo voľné copy zafixované ľahkým sprejom.