Prejsť na hlavný obsah

Atkinsons

Atkinsons

Kedysi dávno, na samom sklonku 18. storočia, sa mladý a ambiciózny džentlmen zo severného Anglicka rozhodol nájsť šťastie, slávu a bohatstvo v rušných uliciach kozmopolitného Londýna. Tým džentlmenom nebol nik iný než James Atkinson. Písal sa rok 1799.

Netrvalo dlho a londýnska smotánka doslova šalela po balzame s vôňou čerstvo strihaných ruží. Mladý návrhár však mal v rukáve oveľa silnejšie eso. Bola ním kolínska, ktorá sa vonnou kompozíciou úplne líšila od zabehnutých štandardov talianskych vôní, čo vtedy ovládali parfumérsky trh. Kolínska Jamesa Atkinsona bola svieža, a predsa hrejivá, korenená a s neohrozene silnou výdržou.

V roku 1826 sa James stal na prianie kráľa Juraja IV. oficiálnym parfumérom kráľovského dvora. Popularita jeho vôní rýchlo rástla! Medzi spokojnú klientelu Jamesových parfémov patrila napríklad kráľovná Viktória alebo zaprisahaný nepriateľ Anglicka, Napoleon Bonaparte.

Vyskúšajte aj vy niektorú z exkluzívnych vôní Atkinsons. Budú sa páčiť predovšetkým elegánom a šarmantným dámam. Skrátka milovníkom odvážnych vôní, ktorých korene siahajú až do ďalekej histórie.

celý text skryť text