Prejsť na hlavný obsah

Azzaro

O značke Azzaro

„Život je nikdy sa nekončiace leto“. Tak znie motto francúzskej značky Azzaro, ktorej vône stelesňujú moderný luxusný životný štýl spojený s umením užívať si život.

Za značkou stojí Loris Azzaro, narodený v Tunisku talianskym rodičom. Celé detstvo a dospievanie trávil na pobreží, obklopený morom, slnkom a atmosférou stredomorského života, čo výrazne inšpirovalo jeho tvorbu. V 60. rokoch sa Loris odsťahoval do Paríža a v roku 1967 založil značku Azzaro. Prvé úspechy zaznamenal so svojimi trblietavými šatami, ktoré boli pravým opakom vtedy všadeprítomných „malých čiernych“.

Prvý parfém Azzaro bol predstavený v roku 1975. Teraz má značka na konte niekoľko desiatok vôní. Medzi najpopulárnejšie z nich patrí pánska toaletná voda Azzaro Chrome so sviežimi citrusovými tónmi, korenistá parfumovaná voda pre mužov Azzaro Wanted By Night alebo nadčasová vôňa Azzaro Pour Homme z roku 1978. Na svoje si prídu aj dámy s orientálnou Azzaro Wanted Girl, ovocno-kvetinovou Azzaro Mademoiselle L'Eau Très Florale či so zvodnou Azzaro Pour Elle.

celý text skryť text