Prejsť na hlavný obsah

BYREDO

BYREDO

Spomienky a emócie vo svojich vonných kompozíciách zachytávajú osobité niche parfémy švédskej značky Byredo. V kontraste so škandinávskou minimalistickou estetikou odráža táto moderná európska luxusná značka úplne jasne etnické vplyvy indických koreňov zakladateľa Bena Gorhama, ktorý navyše do sveta parfémov vniesol svoje silné väzby na umenie, kreativitu a životný štýl.

Značka Byredo vznikla v roku 2006 v Štokholme, kde ju založil vyštudovaný výtvarník Ben Gorham. Po náhodnom stretnutí s parfumérom Pierrom Wulffom si totiž uvedomil, že by oveľa radšej vytváral parfémy než obrazy. Fascinovalo ho hlavne prepojenie medzi vôňou a spomienkami a rozhodol sa, že svoje spomienky a zážitky z detstva oživí v moderných vonných kompozíciách. Inšpirovali ho však aj jeho indickí predkovia z matkinej strany. Veľkú rolu hrala napríklad cesta do rodného mesta v Indii, kde si obľúbil vôňu korenia a kadidla.

Objavte aj vy parfémy Byredo – moderné, minimalistické a zároveň výrazné. Parfémy, v ktorých Ben Gorham prepojil orientálne vône inšpirované svojimi indickými koreňmi so severským minimalizmom prejavujúcim sa čistými, jednoduchými kompozíciami. Pestrý nomádsky životný štýl strávený na cestách prírodou vám pripomenie parfumovaná voda Byredo Gypsy Water, ktorá sa stala bestsellerom značky. Medzi ďalšie obľúbené vône patria parfumované vody Byredo Mojave Ghost či Byredo Blanche.

celý text skryť text