Prejsť na hlavný obsah

Farebné korektory: viete ich používať?

Poradia si s akýmkoľvek nedostatkom vašej pleti, rozjasnia ju alebo dodajú zdravší nádych. Stačí vedieť, ktorý si vybrať a ako s ním pracovať. Telové ani farebné korektory nesmú chýbať vo vašej kozmetickej taštičke.

Zamaskujte tmavé kruhy pod očami, akné, jazvy alebo pehy ľahko a rýchlo. Šikovné farebné korektory fungujú na princípe kontrastu komplementárnych farieb a neutralizujú tak akékoľvek farebné tiene alebo škvrny na tvári. Vyberte si ten najlepší korektor na mieru svojmu problému alebo siahnite po paletke korektorov a buďte pripravení na čokoľvek

Zelený korektor

Na čo slúži:

Zelená je opakom červenej, a preto sa perfektne hodí na neutralizáciu všetkých červených škvŕn na pleti. Je to ideálny korektor na akné, červené jazvičky alebo popraskané žilky. Jeho aplikácii na otvorené ranky sa však vyhnite.

Ako ho používať:

Zelený korektor naneste v tenkej vrstve na problematické časti tváre. Dôkladne rozotrite dostratena a potom zjednoťte tón pleti make-upom. Lepšie krytie vyrážok a jaziev zaručené.

celý text skryť text

Fialový korektor

Na čo slúži:

Fialová farba je ako opak žltej ideálna na neutralizáciu nežiaducich žltých podtónov pleti. Krásne rozjasní pleť a dodá svieži vzhľad.

Ako ho používať:

Odtieň fialového korektora prispôsobte farbe pleti. Pre svetlú pleť vyberte svetlý odtieň a pre tmavší zvoľte sýtejší korektor. Malé množstvo korektora zapracujte do pleti štetcom alebo hubkou a potom naneste make-up alebo len zľahka zapudrujte.

celý text skryť text

Oranžový korektor

Na čo slúži:

Neprekonateľný korektor na kruhy pod očami, zvlášť na tie tmavé s modrastým nádychom. V malom množstve dobre poslúži aj na dodanie zdravšieho nádychu mdlej zašednutej pleti. A ak ho zmiešate s troškou zeleného korektora, zakryje aj modrozelené žilky.

Ako ho používať:

Oranžový korektor naneste na kruhy pod očami, dokonale rozotrite dostratena a prekryte make-upom. A hneď budete vyzerať mladšie.

celý text skryť text

Ružový korektor

Na čo slúži:

Ružový korektor sa používa na maskovanie pigmentových škvŕn, pieh alebo znamienok pri svetlých typoch pleti. Ružová neutralizuje zelené tóny a skryje teda aj zelené žilky na tvári. Vyhnúť by ste sa mu, naopak, mali pri maskovaní fialkastých tieňov, ktoré by ešte zvýraznil.

Ako ho používať:

Rovnako ako pri zelenom korektore ho použite len na problematické miesta, rozotrite dostratena a naneste naň make-up.

celý text skryť text

Žltý korektor

Na čo slúži:

Rozjasní mdlú unavenú pleť a dodá jej teplejší, zdravší nádych. Perfektne zakryje fialové kruhy pod očami, modriny aj presvitajúce fialové žilky.

Ako ho používať:

Žltý korektor pod oči nanášajte od vnútorného kútika oka smerom von. Alebo rozjasnite celú tvár nanesením tenkej vrstvy pod make-up. Budete pôsobiť odpočinutým a rozžiareným dojmom.

celý text skryť text

Biely a neutrálny korektor

Na čo slúži:

Neutrálne krycie korektory vo farbe vašej pleti zamaskujú akúkoľvek nechcenú vyrážku, škvrnu alebo kruhy pod očami po prebdenej noci. Biely korektor môžete okrem krytia nedostatkov používať podobne ako rozjasňovač na zdôraznenie predností vašej tváre.

Ako ich používať:

Korektory v odtieni vašej pleti skvele fungujú samostatne aj bez make-upu. Zamaskujte nimi problematické miesto a rozotrite dostratena.

 

Dobre sa tiež kombinujú s farebnými korektormi na dosiahnutie čo najlepšieho a zároveň najprirodzenejšieho výsledku.

Bielym korektorom zamaskujte tmavé kruhy a potom miesto farebne zjednoťte s tvárou make-upom. Alebo ho aplikujte k vnútorným kútikom očí, na vrchnú časť lícnych kostí, na hranu nosa, pod obočie a nad hornú peru na rozjasnenie a zdôraznenie predností svojej tváre.

celý text skryť text