Skip to main content

Karl Lagerfeld

Karl Lagerfeld je jeden z najznámejších kreatívnych návrhárov súčasnosti. Svoju kariéru odštartoval u značky Balmain v roku 1955 a za svoju bohatú kariéru spolupracoval s tak zvučnými menami ako sú Chloé, Fendi alebo Chanel, kde pôsobí ako kreatívny riaditeľ už od roku 1983. Založil tiež svoju vlastnú odevnú značku Karl Lagerfeld, pod ktorou navrhuje cenovo dostupnejšie kúsky pre obe pohlavia.

 

Prvá vôňa pod značkou Karl Lagerfeld vznikla v roku 1978. Išlo o populárnu pánsku toaletnú vodu Lagerfeld Classic, ktorá je kombináciou orientálnych a drevitých tónov. Nasledovala zvodná dámska vôňa Sun Moon stars, ktorá bola veľmi obľúbená behom 90. rokov. Parfumy Karl Lagerfeld sa dajú vzájomne kombinovať a podľa slov svojho tvorcu sú „hudbou pre nos“.

Prečítajte si viac o značke Karl Lagerfeld.

celý text skryť text

Najpredávanejšie

Karl Lagerfeld: parfum ako "hudba pre nos"

Karl Lagerfeld je nemecký umelec a módny návrhár žijúci a tvoriaci v Paríži. Narodil sa v roku 1933 v Hamburgu a jeho módna kariéra sa začala v roku 1955. Vďaka hlbokým výstrihom a krátkym sukniam boli jeho prvé modely pomerne kontroverzné. V roku 1983 prevzal funkciu kreatívneho riaditeľa spoločnosti Chanel, ktorú zastával až do svojej smrti v roku 2019.

Vône značky Karl Lagerfeld – parfum so slobodomyseľným duchom

Po naštartovaní módnej kariéry, v roku 1978 uviedol na trh aj prvé vône pod svojím menom. Išlo o Lagerfeld Classic, pánsku toaletnú vodu. Dámska vôňa Sun Moon Stars s jej veľmi originálnym flakónom bola zase ikonickou a veľmi úspešnou vôňou deväťdesiatych rokov. Dnes sa voňavky Karl Lagerfeld vyrábajú v spolupráci s Tommy Hilfigerom. Najstaršia edícia bola vytvorená v 70. rokoch 20. storočia a najnovšia je z roku 2019. V internetovom obchode Notino nájdete niekoľko vôní Karl Lagerfeld. Notino ponúka pánske, dámske aj unisex vône tejto značky. K dispozícii je aj voda po holení pre mužov, deostick či deospray.

Karl Lagerfeld for Her

Karl Lagerfeld for Her je svieža vôňa so stopami citrusov, ovocia a kvetov na drevnatej pižmovej báze. Na trh bola uvedená v marci 2014, ako aj jej mužská interpretácia Lagerfeld for Him. Obe boli vyrobené v spolupráci so spoločnosťou Interparfums. Toto ženské prevedenie voňavky Karl Lagerfeld sa otvára nádychom citrónu a broskyne, pokračuje kvetom magnólie a ruže. To všetko je upokojené základňou jantárového dreva a pižma. Táto parfumovaná voda je dostupná v troch veľkostiach. Rozhodnúť sa môžete medzi 25 ml, 45 ml a 85 ml.

Karl Lagerfeld Fleur de Murier

Jedna z veľmi známych vôní tejto značky – Fleur de Murier bola na trh uvedená v roku 2018. Najvýraznejšími tónmi vône sú malinový list, červené ríbezle a pomaranč. Strednými tónmi sú fialky, ostružinové kvety a konvalinka. Medzi základnými tónmi nájdete santalové drevo, pižmo, jantár a vanilku. Flakón je priesvitný s červeným nádychom. Elegantná biela krabička s koženým efektom je označená jasne červenou páskou, ktorá zvýrazňuje názov samotnej vône.

Karl Lagerfeld Fleur de Pecher

Vôňa uvedená na trh v roku 2017. Karl Lagerfeld Fleur de Pecher sa považuje takisto za kvetinovo-ovocnú vôňu, ktorej základom je pižmo. Nájdete v nej aj tóny nashi, yuzu, jazmínového čaju či kvetu broskyne. Broskyňovou farbou je inšpirovaný aj flakón. Ide o elegantnú, priesvitnú fľašu s jemným nádychom tejto farby. Balenie je rovnako veľmi jemné, elegantné s ružovým pásom zvýrazňujúcim názov vône. Parfumovaná voda je dostupná vo veľkosti 50 ml a 100 ml.

Karl Lagerfeld for Him

Pánska toaletná voda Classic pre mužov dosahuje perfektnú rovnováhu. Pôsobí robustne, aromaticky a zvodne. Úvodný tón papradia, levandule a mandarínky je umocnený čerstvým jablkom. Ostré citrusové a ovocné tóny sú potom doplnené korením, santalovým drevom a jantárovou zmesou, čím dodávajú vôni zmyselný mužský nádych. Dizajn fľaše z čierneho skla je vytvorený s geometrickou presnosťou. Ide o hotové umelecké dielo. Tento parfum Karl Lagerfeld for Him je dostupný v obvyklých troch veľkostiach, a to 30 ml, 50 ml a 100 ml.

Vône pre mužov

Pre nadšencov aromatických vôní má značka hneď niekoľko alternatív, ktoré nájdete v internetovom obchode Notino. Karl Lagerfeld umožňuje vybrať si hneď 3 z kolekcie drevitých vôní. Tie sú vhodné nielen na každodenné nosenie, ale aj na špeciálne príležitosti. Ide o vône Bois De Vétiver, Bois De Cédre a Bois De Yuzu.  Toaletná voda pre moderného a sebavedomého muža Bois De Yuzu je drevitá, aromatická vôňa s nádychom grapefruitu, mäty, ruže a pižma, podčiarknutá muškátovým orieškom. Jej výrazným tónom je drevo exotického Yuzu citrusu, zázvor a mandarínka. Vhodná je pre individualistu, nielen na denné nosenie, ale aj na špeciálne príležitosti, ktoré si takúto odvážnejšiu vôňu vyžadujú.

Bois De Cédre je takisto aromatická pánska vôňa, vhodná na každodennú príležitosť. Vrchné tóny tvorí fialka a bergamot. Základom je cédrové drevo. Bois De Vétiver je treťou z tejto kolekcie drevitých vôní. Intenzívne základné drevité tóny a pačuli sú spárované s krvavými pomarančmi, mätou a pelargóniou, na dosiahnutie jemného, ale silného výsledku, ktorý takouto kombináciou plánoval Karl Lagerfeld. Obchod Notino ponúka tieto vône v dvoch veľkostiach – 50 ml a 100 ml. Všetky flakóny sú veľmi elegantné. Priesvitnú fľašu vždy dopĺňa nádych sivej, modrej alebo žltohnedej. 

Unisex vône

Spomínaný umelec má v svojom portfóliu aj unisex vône. Ide o toaletnú vodu Kapsule Light a Kapsule Woody. Obe sú veľkosti 30 ml. Kapsule Light obsahuje mandarínku, jazmín či muškátový oriešok. Kapsule Woody je orientálna vôňa, kde budete cítiť stopy slivky, machu a cédru. Trojicu vôní dopĺňa parfém Kapsule Floriental. Flakóny  sú v geometrickom tvare štvorca v rôznych farbách skla. Vône boli na trh uvedené v roku 2008.

Karl Lagerfeld voňavky sú ideálne na každodenné nosenie. Nájdete medzi nimi jemné kvetinové, ale aj korenisté a aromatické vône. Okrem spomínaných kolekcií je veľmi obľúbená aj dámska drevitá, kvetinová vôňa Paradise Bay, kde nájdete spojenie ananásu, liči, ruže a santalového dreva. Pri všetkých prevedeniach vôní tejto značky ide o stelesnenie štýlu a jedinečnosti, ktoré si určite obľúbite.