Lalique Amethystparfumovaná voda pre ženy

40×
Lalique Amethyst parfumovaná voda pre ženy
Lalique Amethyst parfumovaná voda pre ženy
Odporúčaná maloobchodná cena
97,00

Ušetríte 77%
100 ml
22,10

Kód: LAL0002 | Na sklade
1
Zásielkovňa
štvrtok 9. 4. 2020

Popis parfému Lalique Amethyst
Zloženie

Predstavte si šťavnatý kokteil černíc, sladkých malín a čiernych ríbezlí, ktorý priam láka na ochutnanie. Pridajte lístky divých ruží a pivoniek, štipku drevitých tónov a gurmánskej vanilky. Presne taká je parfumovaná voda Lalique Amethyst. Kvetinová, ovocná a podmanivá. 

  • ovocno-kvetinová vôňa s drevitými tónmi

  • vhodná na denné nosenie najmä počas jarných a letných mesiacov

  • flakón inšpirovaný sériou ikonických kúpeľňových doplnkov z roku 1920 

Zloženie vône
Úvod vonnej kompozície patrí ovocným akordom šťavnatých čiernych ríbezlí, sladkých malín a černíc. Potom sa dostávajú do popredia kvetinové tóny divej ruže, podmanivej pivonky a ylang-ylang. So zamatovým pohladením v závere prichádza hrejivé drevo, návyková vanilka a nezameniteľné pižmo. 

Príbeh vône 
Vôňa Amethyst je inšpirovaná sériou kúpeľňových doplnkov ‚Épines‘, navrhnutých René Laliquom v roku 1920. Ozdobné ornamenty Laliqueovej ikonickej série sú viditeľné aj na samotnom flakóne parfumovanej vody. Meno, dizajn, farba aj zloženie vonnej kompozície odrážajú spojenie prírodných krás a vzácnych klenotov.


 

Zloženie

Tzv. vysoké tóny - rozvinú sa ihneď po aplikácii. Tvoria prvý dojem a sú spravidla veľmi intenzívne, odznievajú rýchlo.
Hlava
čierne ríbezle, malina, černice, lístky černice
Tzv. stredné tóny - Srdce nastupuje po niekoľkých minútach, po odznení hlavy. Vydrží obvykle 2-3 hodiny.
Srdce
pivonka, ylang-ylang, divoká ruža
Tzv. nízke tóny - posledná a najdlhšia fáza parfému. Vydrží asi 4 hodiny, ale môže to byť i celý deň.
Základ
pižmo, vanilka, drevo
Druh vône
ovocná, kvetinová

O značke Lalique

Meno Lalique evokuje brilantnosť šperkov, úžasnú priehľadnosť a lesk krištáľov. Kým sa stalo značkou, bolo to meno muža, geniálneho umelca, majstrovského klenotníka a sklára René-Julesa Laliqua, ktorý vložil do značky svoje kreatívne nadšenie.

Svoj obchod so šperkami a sklenenými predmetmi otvoril Lalique v roku 1905. Tvoril v secesnom a art-deco štýle a hojne využíval prírodné prvky – materiály aj tvary. Parfumér Fracois Coty bol z jeho práce ohromený a ponúkol mu spoluprácu v parfumérskom priemysle, ktorá priniesla krásne sklenené flakóny.

Značka Lalique bola vždy spojená s históriou parfumérie, i keď svoj prvý vlastný parfém Lalique vydala značka až v roku 1992. Parfémy Lalique v sebe nesú jedinečný podpis, ktorý kombinuje krásny dizajn flakónu s výnimočnou kvalitou ingrediencií vo vôni.

Recenzie Lalique Amethyst