Podbradníky

Ako vybrať detský podbradník

Chráňte oblečenie bábätka pred zašpinením. Podbradníčky sú neodmysliteľnou súčasťou detského stolovania. Detské podbradníčky sú určené pre novorodencov, dojčatá a batoľatá a vyrábajú sa z rôznych materiálov a v rozličných tvaroch a farbách. Niektoré sú dokonca vhodné na umývanie v umývačke riadu, iné zase dobre poslúžia na cestách. Jednoducho si stačí vybrať.

Druhy detských podbradníčkov

  • Látkový podbradník je veľmi pohodlný na nosenie, je ľahký a presne kopíruje pohyb dieťaťa. Najčastejšie sú látkové podbradníčky vyrobené z froté, bavlny či bambusu a po použití ich vyperiete v práčke.
  • Plastový podbradník je vyrobený z tenkého, ale odolného plastu a po použití ho stačí opláchnuť či utrieť. Je nepremokavý a vďaka ľahkej údržbe vydrží dlho ako nový.
  • Silikónový podbradník pre deti dobre sedí a je veľmi príjemný na nosenie. Je vyrobený z veľmi odolného silikónu, preto ho po použití môžete jednoducho umyť aj v umývačke riadu.
  • Papierový podbradník je skvelou alternatívou na cesty. Ide o jednorazový detský podbradník vyrobený z hodvábneho papiera či netkanej textílie a po použití ho možno vyhodiť do koša. Praktické balenie obsahuje viac kusov a zmestí sa do každej kabelky či kočíka.

Tvary detských podbradníčkov

Podbradníčky pre bábätká sa líšia tvarom a aj druhom zapínania. Zapínanie je buď nastaviteľné pomocou cvočkov a rastie spolu s dieťaťom, alebo je na zaväzovanie či suchý zips, ktorý je bežný skôr pri klasických podbradníčkoch.

  • Klasický podbradník je vhodný pre najmenšie dojčatá a hravo ho využijete aj pri utieraní slín. Je veľmi praktický a skladný na cesty. Na notino.sk nájdete podbradníček pre novorodencov aj pre niekoľkomesačné deti.
  • Podbradník s kapsou či korýtkom je vhodný pre deti od 5 mesiacov a je nevyhnutný, ak začínate s príkrmami. Podbradníček s korýtkom zachytí padajúce kusy jedla či pyré a zabráni padaniu omrviniek pod stôl alebo na nožičky dieťaťa.
  • Podbradník s rukávmi dobre poslúži, keď sa dieťa snaží najesť samo, ale využijete ho aj pri rôznych výtvarných pokusoch.

Či už dieťatko s príkrmami ešte len začína, alebo už sa pokúša jesť samo, vyberte pre neho praktický silikónový podbradníček s kapsou či korýtkom. Skvele vám pomôže pri stole a ušetrí čas pri praní detských oblečkov. Klasické detské podbradníčky či jednorazové podbradníky zase ľahko schováte do každej tašky či kabelky a môžete vyraziť na cesty. Na notino.sk nájdete všetko potrebné.