Prejsť na hlavný obsah

Kozmetika s probiotikami

Probiotiká sú mikroorganizmy alebo aj živé kultúry, ktoré osídľujú našu pleť a priaznivo ovplyvňujú jej zdravie. Koža je totiž domovom miliónov baktérií, vírusov a kvasiniek, ktoré chránia pleť pred škodlivými vplyvmi prostredia (znečistenie, škodlivé baktérie, UV žiarenie a ďalšie).

 

Ak sa budeme o ochrannú funkciu pleti dostatočne starať a udržovať tieto kultúry v rovnováhe, bude pokožka nielen chránená pred voľnými radikálmi a škodlivinami, ale zlepší sa aj celková kvalita, textúra a hydratačné schopnosti pleti. Zároveň je dokázané, že probiotiká znižujú citlivosť pleti voči najrôznejším alergénom.

Vlastnosti probiotík

Používanie probiotík v kozmetike je novinkou, ktorá spôsobila revolúciu v starostlivosti o pleť. Majú mimoriadne priaznivé účinky, posilňujú celkovú obranyschopnosť pleti, udržujú rovnováhu mikrobiómu (ochrannej bariéry pokožky) a zaručujú tak dlhotrvajúcu krásu a zdravie pleti.

Účinky probiotík na pleť

  • Majú pozitívny vplyv na citlivosť kože.
  • Udržujú prirodzenú ochrannú bariéru pleti.
  • Pomáhajú napraviť hydratačné schopnosti pleti.
  • Zabraňujú tvorbe predčasných vrások a spomaľujú starnutie pleti.
  • Znižujú pH a udržujú tak pleť v rovnováhe.
  • Opravujú kožnú bariéru a majú priaznivý vplyv na textúru pokožky.
  • Znižujú aktivitu mazových žliazok a bojujú tak proti akné, ružovke (rosacea) a popraskaným žilkám.

Kozmetika s probiotikami

Ak naša pleť nie je v rovnováhe, prejaví sa to nepríjemnými ekzémami, pupienkami a zvýšenou precitlivenosťou. Kozmetika s probiotikami pomáha podporovať čistiace procesy v pleti a pri pravidelnom používaní zanecháva pleť žiarivejšiu a kvalitnejšiu. Probiotiká sú vhodné pre všetky typy pleti, aj pre citlivú pleť a pokožku so sklonom k zápalovým prejavom.

Medzi najlepšie probiotiká používané v starostlivosti o pleť patrí Lactobacillus lyzát a od probiotík odvodený bifidus, napríklad Bifidobacterium longum. Na notino.sk nájdete široký rad produktov s obsahom vybraných probiotík, ktoré budú bojovať s problémovou a citlivou pleťou v každom veku, ale aj s prejavmi starnutia zrelej pleti.

Zázrak menom probiotiká už dávno preukázal svoje priaznivé účinky na trávenie a imunitu. Je načase dopriať rovnakú starostlivosť aj našej pleti a posilniť jej obranyschopnosť, aby probiotiká mohli ako ochranný štít brániť pleť pred škodlivinami a udržovať ju zdravú. Na notino.sk nájdete kvalitné probiotiká pre ženy v podobe krému, séra alebo čistiacej plátennej masky. Doprajte pleti armádu dobrých baktérií, ktoré sa budú starať o vašu krásu, už dnes.

celý text skryť text