Halloweensky make-up – tutoriál: Crazy Joker

15. októbra 2021Notino
Blíži sa Halloween, sviatok nás všetkých, ktorí milujú mejkap a párty v kostýmoch! Tiež sa každý rok predháňate s kamarátmi, kto bude mať lepšiu masku? Mám pre vás tip na halloweensky mejkap, ktorý sa bude hodiť k dámskemu aj pánskemu kostýmu a všetci hneď 100 % spoznajú, kým ste. Môžete sa pomenovať Joker alebo ísť za klauna z filmu TO. Každopádne vám ukážem, ako si urobiť creepy klaunovský mejkap krok za krokom!

Ako byť Halloween párty queen alebo párty king?

Mám pre vás ešte pár všeobecnejších tipov, ktoré by vám mohli pomôcť vytvoriť ten najviac cool mejkap.

  • Nech už si na seba namaľujete čokoľvek, zadovážte si vodoodolné produkty. Ak mierite na párty, po pár chvíľach na parkete oceníte, že sa nič nerozteká a líčenie stále drží skvele.
  • Pre super strašidelný efekt si môžete zadovážiť napríklad tekutý latex. Ten na vašej tvári a tele vytvorí druhú kožu, môžete ho nafarbiť, ako treba, a potom ho bez problémov dať dolu.
  • Ak bude k vášmu kostýmu potrebný nejaký special hair styling, vyskúšajte napríklad farebné spreje na vlasy. Je to dosť rýchly a efektívny spôsob, ako ich upraviť.
  • Úplne TOP efekt dodajú vášmu looku (a to doslova) farebné očné šošovky!
  • A úplne dokonalou čerešničkou na torte bude, keď si k outfitu a mejkapu ešte vyladíte halloweenske nechty.

Základ

Každému klaunovi musíte urobiť bielu tvár, aby na nej vynikol ďalší mejkap, to je jasné. Ak to nechcete hrotiť, použite svoj odtieň foundation tak, ako ste zvyknutí, a na zjednotenie tónu pleti a rozjasnenie nezabudnite na korektor NYX Professional Makeup Can’t Stop Won’t Stop (na videu je odtieň 04 Light Ivory). 

Potom všetko zafixujte hrubšou vrstvou púdru NYX Professional Makeup High Definition Finishing Powder v odtieni Translucent alebo Banana (na videu je odtieň Banana). 

TIP: Na najlepšie zapracovanie make-upu aj korektora odporúčam navlhčenú hubku na make-up BrushArt Face Basic

Očné linky 

Teraz sa začne tá pravá zábava! Aby klaunove oči pôsobili dostatočne creepy, poriadne sa tu vyhrajte s linkami na oči. 

Začnite s vodoodolnou ceruzkou na oči Epic Wear Liner Stick od NYX Professional Makeup v odtieni Pure White a zosvetlite očné okolie.

Teraz na viečka pridajte čiernu farbu pomocou rovnakej ceruzky na oči, tentoraz v odtieni Pitch Black. Ide nám o vytvorenie tenkých trojuholníčkov, ktoré sa ťahajú cez obočie až na čelo a od spodného viečka buď na líce, alebo až k ústam. To je už na vás. 

TIP: Čiernu ceruzku na oči „rozblendujte“ štetcom NYX Professional Makeup Pro Brush, aby mala ten správny, blurry efekt. 

Aby boli oči fakt výrazné, rozhodne to chce ešte tekuté čierne linky NYX Professional Makeup Epic Ink. Jednu linku veďte na hornom viečku od vnútorného kútika k vonkajšiemu a pretiahnite ju až k úrovni obočia. A nebojte sa toho, na Halloween platí heslo: viac je viac! Ak si trúfate, pokojne urobte dvojča tejto linky aj na spodnom viečku. Ja by som do toho určite šla! 

produkty

Maličkosti, ktoré oceníte! 

Keď už máte hotové očné linky do všetkých strán, zostáva už iba riasenka. Ako všetky ostatné produkty by som aj riasenku odporučila vodoodolnú, pretože skrátka vydrží lepšie a dlhšie. Na NYX Professional Makeup Worth The Hype si tak spomeniem nielen pred halloweenskou párty. 

Potom ešte trochu doladiť obočie… čo však s ním? Máte viac možností. Ak tiež práve fičíte na laminácii, prečešte ho tuhým mydlom na obočie Makeup Revolution Soap Styler. V tom prípade by som však prečesanie urobila ešte PRED všetkými kúzlami s očnými linkami, aby sa nerozmazali. 

Ak vás vyčerpalo už líčenie očí a nechcete to veľmi ďalej riešiť, prečešte obočie len riasenkou na obočie NYX Professional Makeup Tinted Brow Mascara (na videu v odtieni Blonde). 

A ak sa vám mejkap stále vidí nevýrazný, nebojte sa toho, vezmite čiernu ceruzku na oči a vykreslite si ňou aj obočie! 

Vidíte, nie je to také zložité a efekt je absolútne božský! Ale nech vás už halloweensky mejkap premení na kohokoľvek, určite to bude božské úplne rovnako. Hlavne si ten 31. október čo najviac užite. 😊 

Prečítajte si viac