Prejsť na hlavný obsah

Diptyque

Príbeh značky diptyque sa začal v samom srdci Paríža na bulvári Saint-Germain a spojil troch priateľov s rovnakou kreatívnou vášňou.

 

Zakladatelia spoločnosti – Christiane Gautrot, Desmond Knox-Leet a Yves Couesland – sa však pôvodne venovali úplne nesúvisiacim odborom. Prvá menovaná bola interiérová dizajnérka, druhý sa živil maľovaním a tretí pôsobil ako divadelný režisér a scénograf.

Trojicu zviedlo dohromady navrhovanie látok a tapiet pre dizajnové domy Liberty a Sanderson a následné spoločné otvorenie vlastného showroomu pre prezentáciu svojich návrhov. Yves sa stal obchodným poradcom; Desmond a Christiane boli umeleckou dušou. Krok za krokom vybudovali unikátny priestor, v ktorom okrem dizajnových dekorácií začali časom ponúkať parfémy aj bytové vône. Nedostatok skúseností v odbore parfumérstvo vykompenzovali nadšením. A uspeli.
Hneď ich prvá toaletná voda, nazvaná jednoducho L’eau, si získala okamžitú obľubu zákazníkov. Dnes v ponuke diptyque nájdete niekoľko desiatok produktov, z ktorých mnohé boli vytvorené v spolupráci s poprednými svetovými parfumérmi, ako je Fabrice Pellegrin či Olivia Giacobetti. Parfémy diptyque sú zmyselné a opojné. Zdôraznia váš sexepíl a poskytnú vám pocit sebaistoty.

celý text skryť text