Ílová maska

Ílová maska na tvár dokáže s pleťou naozaj zázraky! Spoznajte silu tejto prírodnej látky, ktorej blahodarné účinky využívali už starí Egypťania, a navráťte svojej pleti zdravie a krásu.

Íl je mletá prášková zemina obohatená o minerálne látky (vápnik, draslík, horčík, železo, kremík), stopové prvky a ďalšie pleti prospešné látky. Jeho dokonalé absorpčné a adsorpčné vlastnosti zbavujú pleť nečistôt a revitalizujú ju. Ílová pleťová maska je tak všestranným pomocníkom v boji proti akné, rozšíreným pórom a čiernym bodkám, ale dokáže aj detoxikovať a upokojiť pokožku a navrátiť pleti jemnosť a žiarivosť.

Ílové masky podľa typu pleti:

Pomer minerálov a ďalších prvkov obsiahnutých v íle určuje jeho farbu a kozmetické využitie:

  • Zelený íl má čistiace účinky – dokáže ľahko zbaviť mastnú pleť nečistôt a toxínov. Maska zo zeleného ílu navyše sťahuje póry a zmäkčuje pokožku. Je to ideálna ílová maska na akné.
  • Biely íl (kaolín) sa hodí pre citlivú, mastnú alebo zrelú pleť, ktorú upokojuje a posilňuje. Maska z bieleho ílu funguje ako exfoliant, takže pokožku rýchlo zbavuje odumretých kožných buniek a reguluje tvorbu kožného mazu. Pleť je po použití ílovej masky krásne matná a jemná.
  • Ružový íl si hravo poradí so začervenanou a podráždenou pleťou. Jemne ju upokojuje a zlepšuje jej prekrvenie. Táto ílová pleťová maska navyše zbavuje pleť čiernych bodiek a nevysušuje.

Vyberte si čistiacu masku z ílu obľúbených značiek Vichy, TONYMOLY, Emma Hardie a ďalších a užite si žiarivú pleť.