Prejsť na hlavný obsah

Starostlivosť o pleť v zime

Zimné obdobie dáva zabrať všetkým typom pleti. Kombinácia mrazu, nízkych teplôt a prekúrených miestností spôsobuje, že pleť je nedostatočne prekrvená, vysušená, podráždená, stráca elasticitu a stenčuje sa jej ochranná vrstva. Že sa v tom spoznávate? V tom prípade sa vyzbrojte kvalitnou kozmetikou na zimu a do zimnej starostlivosti o pleť zaraďte ochranný balzam na pery či špeciálny cold cream. Vaša pleť vám za to na jar poďakuje!

Hydratačný krém na zimu

 

S nástupom vykurovacej sezóny vymeňte ľahký pleťový krém za hutnejší hydratačný krém s vyšším podielom olejov. Hydratačný krém dodá vlahu mrazom vysušenej pleti, upokojí zimou ošľahané líca a vráti im zdravú farbu.

 

Neverte mýtom, že voda z hydratačných krémov zamŕza v pleti a spôsobuje jej popraskanie. Pleť aj v zime vyžaruje teplo, navyše mastné zložky krémov na nej tvoria film, ktorý ju chráni.

celý text skryť text

Cold cream proti mrazu

 

Najlepší pleťový krém na zimu pre suchšiu pleť je rozhodne cold cream či studený krém. Pleť nielen vyživuje, ale hlavne chráni pred negatívnymi vplyvmi chladného počasia. Cold cream vás zbaví nepríjemného pnutia a začervenania a pomôže aj so „zimným akné“.

 

Cold cream je emulzia na báze vody a oleja, ktorej hlavnými zložkami býva včelí vosk či olivový olej. Svoj názov prekvapivo nezískal podľa chladného ročného obdobia, ale podľa pocitu mierneho chladu, ktorý cítite pri jeho nanášaní.

celý text skryť text

Zimný krém na tvár s SPF

 

Aj v zime je UV ochrana pleti nutná. Aj keď je slnko schované pod mrakmi a teplomer ukazuje nulu, cez mraky stále preniká cca 80 % UVA a UVB žiarenia. Myslite nato, či už sa chystáte na zimnú prechádzku alebo lyžovačku.

 

Hlavne na horách je slnečné žiarenie intenzívnejšie a vyplatí sa kúpiť si špeciálny zimný opaľovací krém. Zimný krém na hory by mal mať aspoň SPF 30 a ideálne obsahovať zložky ako urea či ceramidy, ktoré posilňujú kožnú bariéru.

celý text skryť text

Ochranný balzam na pery na zimu

 

Pery v zimnom období vysychajú, praskajú a sú náchylnejšie na tvorbu oparov. Do každodennej starostlivosti preto zaraďte balzam na pery na zimu. Tie najlepšie zimné balzamy na pery obsahujú výživné zložky, napríklad vitamín E, jojobový olej alebo bambucké maslo. Proti mrazu pery ochráni balzam s včelím voskom.

 

Lúpajúcu sa kožu na perách raz za týždeň jemne obrúste peelingom na pery. A po ňom pery ošetrite vyživujúcou maskou.

celý text skryť text

Ďalšia pleťová starostlivosť na zimu

 

Pri odstraňovaní make-upu a čistení pleti sa vyhnite umývaniu tváre horúcou vodou. Tá totiž narušuje ochranný film pleti, čo spôsobuje jej väčšiu citlivosť voči nepriazni počasia. Vyvarujte sa aj odličovačov s alkoholom a ďalšími vysušujúcimi zložkami a voľte radšej odličovacie oleje a mlieka.

 

Zimnú rutinu v starostlivosti o pleť doplňte 1× týždenne šetrným peelingom na tvár spolu s pleťovou maskou, ktorá sa postará o intenzívnu hydratáciu a upokojenie mrazom podráždenej pleti.

celý text skryť text