Prejsť na hlavný obsah

Urea v kozmetike

Urea alebo karbamid či močovina, mnoho názvov pre všestrannú organickú zlúčeninu, ktorú nájdete v anti-age kozmetike a produktoch pre starostlivosť o suchú a citlivú pleť.

 

Táto kozmetická ingrediencia občas kvôli svojmu názvu vyvoláva zmiešané pocity. Hoci sa táto zlúčenina vyskytuje v moči cicavcov, urea pre kozmetické účely sa získava v laboratóriu synteticky reakciou anorganických látok. Jej objavením v laboratórnych podmienkach vznikla organická chémia.

Vlastnosti urey

Urea je v kozmetickom priemysle ospevovanou organickou látkou, ktorá je vhodná ako pre citlivú, tak aj obzvlášť atopickú pleť. Je totiž úplne bezpečná a nespôsobuje alergie. Jej pravidelným používaním dochádza k celkovému zlepšeniu stavu pokožky.

Účinky urey na pleť

  • Bojuje proti známkam starnutia a zabraňuje znižovaniu elasticity pleti.
  • Udržuje vyrovnané pH pokožky a napomáha prenikaniu ďalších účinných látok hlboko do pokožky.
  • Viaže na seba veľké množstvo vody a hydratuje pleť do hĺbky bez zbytočného zaťaženia. Koža je po nej vláčna a jemná.
  • Chráni pleť pred škodlivými vonkajšími vplyvmi a posilňuje ochrannú bariéru pokožky.
  • Zabraňuje olupovaniu a šupinateniu kože. Celkovo mení štruktúru pokožky.

Urea v kozmetike

Urea je látka prirodzená našej pokožke. Hoci je táto kozmetická zložka umelo vyrobená, pokožka ju prijme ľahko a nedochádza k žiadnym nežiaducim reakciám. Jej zastúpenie v pokožke klesá s vekom a zhoršuje sa ako prirodzená hydratácia pleti, tak aj celková elasticita. Preto je vhodné ureu pokožke dodávať pomocou kozmetických produktov. 

Urea sa nachádza napríklad v produktoch Eucerin, širokú škálu ďalších značiek, presne podľa vašich kritérií, nájdete na notino.sk. Urea ako krém a masť s ureou budú dokonalým spoločníkom pri vašom rannom a večernom kozmetickom rituále. Denný a nočný pleťový krém s ureou pomáha vypnúť suchú pleť a vrátiť jej pružnosť a mladistvý vzhľad. Masť s ureou po kúpeli zaručí intenzívnu hydratáciu a výživu pokožky.

Na silne popraskané päty a suchú kožu na nohách odporúčame krém na nohy s ureou. Pravidelným používaním bude pokožka nôh mäkká a vláčna a nebude dochádzať k jej ďalšiemu praskaniu.

V zime ani v lete nesmie v kabelke chýbať krém na ruky s ureou. Urea preniká hlboko do pokožky, uzamyká vlhkosť v koži a predchádza vzniku ekzémov.

Urea, teda močovina, v kozmetike na pleť a pokožku celého tela prináša ochranný štít, ktorý zvnútra uzamyká hydratáciu a zvonku vás ochráni pred škodlivými vplyvmi. Urea sa postará aj o najcitlivejšiu pokožku. Vyskúšajte ju!

celý text skryť text